Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Co roku musimy rozliczać się z US. Przekonaj się jak zrobić to sprawnie i bezproblemowo

  • Posted on: 10 June 2021
  • By: addmean
Każda osoba pracująca na umowę o pracę dostaje co miesiąc wypłatę na podstawie przygotowanej przez pracodawcę listy płac. Jej podliczaniem zajmuje się zwykle kadrowa albo księgowa, przy czym lista ta uwzględnia wszelkie konieczne do pobrania składki na ubezpieczenia, jak również zaliczkę na podatek.
Zaliczkę pobiera się z góry i może się zdarzyć, że pod koniec roku pracownik miał przekazywane więcej
zobacz więcej
Author: Abdulla Al Muhairi
Source: http://www.flickr.com
pieniędzy niż potrzeba, jednak wówczas może oczekiwać ewentualnego zwrotu z chwilą kiedy przyjdzie mu się rozliczać z US. Co roku do 30 kwietnia każda osoba fizyczna pozyskująca dochody czy to w postaci wynagrodzenia czy renty, czy też z innych tytułów ma obowiązek rozliczyć swój pit. Pracodawca czy też inny płatnik składek przesyła pracownikowi, czy też odbiorcy pieniędzy na początku roku pit, za pomocą którego ten drugi ma możliwość rozliczyć się z US. Zadanie nie jest skomplikowane o ile dostajemy stałe wynagrodzenie co miesiąc i to z konkretnego źródła dochodów.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to sięgnij po dodatkowe informacje na to zagadnienie i przeczytaj przydatne wskazówki (https://poradnikpracownika.pl/-jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace), a zapewne także przyciągną Twoje zainteresowanie.

Niejednokrotnie jednak sprawa jest bardziej zagmatwana – rozliczamy się z umowy o pracę, do tego z umowy o dzieło lub pobieramy zasiłek czy dodatkowe stypendium. Niekiedy też dostajemy dodatki, które także musimy uwzględnić w PIT, albo pobieramy dodatkowo rentę.

Jeśli masz ochotę jeszcze bardziej przestudiować omawiany tu temat, to kliknij tutaj. Bez obaw, to wiarygodny link - są tam ciekawe treści.

w takim przypadku, aby łatwiej rozliczyć się warto sięgnąć po odpowiedni program, który bez problemu ściągniemy z internetu.Jeżeli chodzi o pit program do pobrania odnajdziemy nie tylko na stronie US, ale także na wielu innych stronach podejmujących tematykę finansową czy społeczną. Korzystanie z takiego programu jest bardzo wygodne, gdyż wystarczy tylko wpisać potrzebne informacje w oznaczone miejsca, a program samoczynnie podliczy wymagany podatek. Jeżeli więc poprawnie wprowadzimy wszystkie dane w rozliczeniu nie powinno być błędów. Gdyby natomiast coś poszło nie tak i potrzebna będzie korekta, także za pomocą omawianego programu możliwe jest jej dokonanie.

Wysłanie PIT online jest nie tylko prostszym, ale i szybszym sposobem na zrealizowanie tego obowiązku (jest to również opcja aby oddać darowiznę na OPP - ). Tak samo szybciej otrzymujemy należny zwrot, ponieważ urząd również może w ten sposób dokonać szybszego rozliczenia z nami. Dlatego warto wypełniać PIT za pomocą dedykowanych programów online, które są bezpłatne.