Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Są okoliczności, jak nie musimy rozliczać pit. Jakie to sytuacje? Kiedy nie mamy takiego obowiązku?

  • Posted on: 4 March 2021
  • By: addmean
Nie wszyscy to wiedzą, ale nie w każdej sytuacji jesteśmy zmuszeni składać PIT roczny od zyskanych dochodów. Nie musimy składać zeznań od dochodów zwolnionych i od których zaniechano pobrania podatku oraz opodatkowanych ryczałtowo


język angielski
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
Płacący podatek dochodowy, którzy uzyskują przychody podczas roku podatkowego, powinni rozliczyć się ze skarbówką. Rozliczenie pit (zobacz pit projekt) 2016 dotyczy więc większości z nas, a dochodowym opodatkowaniem podlegają różnorodne typy dochodów. Opodatkowaniu nie podlegają jednakowoż dochody, od jakich na podstawie Ordynacji podatkowej zaprzestano pobierania podatku.


Dzięki temu nie musimy składać zeznania rocznego i nie rozliczać się z tego rodzaju dochodów. Pozostałe wpływy ze źródeł przychodów (warto zobaczyć ofertę na program księga przychodów i rozchodów) są już opodatkowane, lecz ich opodatkowanie nie znaczy, iż automatycznie mamy złożyć pit 2016. Podatnicy muszą składać urzędom skarbowym pit 36 lub pit 37, według zdefiniowanego wzoru, o wielkości osiągniętego dochodu w tym roku podatkowym w terminie do trzydziestego kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Zeznaniami nie obejmuje się również dochodów opodatkowanych metodą ryczałtową na podstawie ustawy o pit. Więcej tutaj: .


W tego rodzaju sytuacji więc zryczałtowaną opłatę odprowadza za podatnika podmiot jaki wypłaca dochody. Nie należy więc nie składać zeznań w sytuacji uzyskiwania przychodów przykładowo z tytułu wygranych w konkursach, grach albo zakładach wzajemnych, ale również nagród, jaka wiąże się ze sprzedaż premiową. Ciekawe dane: .


. A to tylko jeden z przykładów. Nie zaliczają się również do rozliczenia świadczenia uzyskane przez emerytów lub rencistów w związku z łączącym ich poprzednio zakładem pracy służbowym stosunkiem.