Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Są okoliczności, jak nie musimy rozliczać pit. Jakie to sytuacje? Kiedy nie mamy takiego obowiązku?

  • Posted on: 28 January 2021
  • By: addmean
Nie wszyscy to wiedzą, ale nie w każdej sytuacji jesteśmy zmuszeni składać PIT roczny od zyskanych dochodów. Nie musimy składać zeznań od dochodów zwolnionych i od których zaniechano pobrania podatku oraz opodatkowanych ryczałtowo


język angielski
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
Płacący podatek dochodowy, którzy uzyskują przychody podczas roku podatkowego, powinni rozliczyć się ze skarbówką. Rozliczenie pit (zobacz pit projekt) 2016 dotyczy więc większości z nas, a dochodowym opodatkowaniem podlegają różnorodne typy dochodów. Opodatkowaniu nie podlegają jednakowoż dochody, od jakich na podstawie Ordynacji podatkowej zaprzestano pobierania podatku.


Dzięki temu nie musimy składać zeznania rocznego i nie rozliczać się z tego rodzaju dochodów. Pozostałe wpływy ze źródeł przychodów są już opodatkowane, lecz ich opodatkowanie nie znaczy, iż automatycznie mamy złożyć pit 2016. Podatnicy muszą składać urzędom skarbowym pit 36 lub pit 37, według zdefiniowanego wzoru, o wielkości osiągniętego dochodu w tym roku podatkowym w terminie do trzydziestego kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Zeznaniami nie obejmuje się również dochodów opodatkowanych metodą ryczałtową na podstawie ustawy o pit. Więcej tutaj: .


W tego rodzaju sytuacji więc zryczałtowaną opłatę odprowadza za podatnika podmiot jaki wypłaca dochody. Nie należy więc nie składać zeznań w sytuacji uzyskiwania przychodów przykładowo z tytułu wygranych w konkursach, grach albo zakładach wzajemnych, ale również nagród, jaka wiąże się ze sprzedaż premiową. Ciekawe dane: .


. A to tylko jeden z przykładów. Nie zaliczają się również do rozliczenia świadczenia uzyskane przez emerytów lub rencistów w związku z łączącym ich poprzednio zakładem pracy służbowym stosunkiem.