Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

PIT-y dla wszystkich obywateli

  • Posted on: 21 October 2021
  • By: addmean
Podatki PIT to dla wielu osób niejasny i smutny obowiązek. Większość z nich dotyczą różnych podmiotów rozliczających się rokrocznie, ale nie każdy wie, co sumiennie każdy PIT oznacza oraz kogo dotyczy.


Jedna z deklaracji to PIT 38, który jest musem osób zbywających własne papiery wartościowe.


Oświadczenie mają złożyć także osoby mające prywatne – poza działalnością gospodarczą – przychody finansowe z tytułu na przykład zbycia pożyczonych papierów, pochodnych instrumentów finansowych czy udziałów w przedsiębiorstwach o osobowości prawnej. Ważna jest data pozbycia się papierów, a nie nabycia do nich praw.{PIT 38 obejmuje również przejęcie udziału w spółkach o osobowości prawnej albo wkładu w kooperatywach, możesz go łatwo wypełnić z pomocą Pitaxa. Do niego wlicza się także źródła finansowe mające swoje pochodzenie poza granicami kraju. Deklaracje te składa się każdego roku bezwarunkowo do przyjętego przez właściwe urzędy.

Jeżeli zainteresowały Cię treści w tym artykule, to wejdź w poniższy link oraz czytaj jeszcze (https://www.karpackiepokoje.pl/) szczegółowych informacji.

Warto pamiętać, że w przypadku małżeństw tenże PIT każdy składa indywidualnie.

Nasz artykuł wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na kolejne posty? Zatem nie zwlekaj i klikaj praca przy komputerze w ten link.

/J]

strona www
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com


Wyróżnia się również PIT 28, zgodnie z którym trzeba rozliczyć się z dochodów na prawach ryczałtu. Mogą skorzystać z niego osoby prowadzące własną spółkę gospodarczą, a także wspólnicy spółek cywilnych oraz jawnych. Ponadto deklaracja dotyczy również osoby zeznające dochody finansowe pochodzące między innymi z podnajmu oraz dzierżawy.
Trzeba zapamiętać, iż rozliczenia za pomocą PIT 28 można dokonać tylko i wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu do organu skarbowego o pozyskaniu nowych dochodów. Jeśli jednak ktoś już wcześniej korzystał z ryczałtu, nie ma obowiązku składania oświadczenia.