Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Co to jest pit 11? Co uczynić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy się rozliczać z urzędem?

  • Posted on: 14 May 2021
  • By: addmean
Pit 11 to dokument, który musimy dostać od swojego pracodawcy do ostatniego dnia lutego. Znajdują się na nim nasze dochody za zeszły rok. Na takiej podstawie trzeba wypełnić pit oraz wysyłamy do właściwego urzędu skarbowego.


Wiemy już co zrobić z pit 11, a co jeżeli takiego dokumentu pracodawca nie da nam? Czasami dzieje się tak.
firma
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Czasem to kwestia jakiegoś niedopatrzenia i szybko wszystko się wyjaśnia, kiedy zgłosimy brak takiego dokumentu pracodawcy. Jednak czasami sytuacja jest taka, iż pracodawca zwyczajnie nie wysłał tego dokumentu i nie zamierza tego uczynić - co zrobić z pit 11. Oprócz przesłania tych informacji do swojego pracownika, pracodawca ma obowiązek także wysłać je do właściwego urzędu. Gdy wysyła deklarację w wersji elektronicznej to tutaj także ma na tą czynność czas do końca lutego.


Musimy mieć świadomość, iż mimo tego, że nie dostarczono nam tego typu dokumentu, to rozliczenie roczne pit trzeba zrobić. To nasz obowiązek. Oczywiście powinniśmy zawiadomić urząd skarbowy o tym, iż nie dostaliśmy tego dokumentu. Dany urząd może wykonać kontrolę w takim miejscu i przekonać się czy rzeczywiście pracodawca nie wypełnił ciążących na nim obowiązków -> pomocne wskazówki. Może także ukarać konkretnego pracodawcę karą pieniężną. Jednak jeśli wciąż nie dostaniemy takiego dokumentu, to nie upiecze nam się rozliczenie roczne PIT. Trzeba samemu wyliczyć przychody oraz podatek, jak również dołączyć do deklaracji napisany przez nas dokument, jaki wyjaśni całą sytuację.
To jest w stanie pomóc rozwiązać problem. Jedno jest pewne, nie możemy unikać obowiązku rozliczenia się z fiskusem.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeśli tak, to aby zdobyć podobne dane na prezentowany temat, spójrz na informacje (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/warszawa/), one z pewnością także przykują Twoją uwagę.

Lepiej, jeśli w razie jakichś nieporozumień osobiście napiszemy wyjaśnienie.