Doradca podatkowy jest to względnie młody zawód w naszym kraju. Powołany został ustawą o doradztwie podatkowym z 5 lipca 1996 roku. Najkrócej przedmiot charakteryzując, doradca podatkowy pozwoli nam odnaleźć się w gąszczu spraw podatkowych. Czyli?

Zagwarantuje
podatki
Source: pixabay.com
obsługę w obszarze księgowości i zobowiązań podatkowych. Z jego wsparcia może skorzystać tak biznesmen, jak i każdy obywatel, który nie prowadzi własnej działalności gospodarczej, jednakże rozlicza się z fiskusem. Czym trudni się doradca, a więc – kiedy warto skorzystać z jego usług? Obligacją każdego obywatela jest opłacanie podatków. Gdy czujemy się zagubieni w świecie regulacji podatkowych, natomiast wypełnianie blankietów jak też obliczanie należnego podatku sprawia nam problem, powinniśmy udać się właśnie do doradcy podatkowego. Naturalnie, obszar kompetencji doradcy jest dużo szerszy niż pomoc w obliczeniu zaległego podatku. Doradca podatkowy może również udzielać wskazówek, wydawać sądy z zakresu obowiązków podatkowych. Może sporządzać zeznania i deklaracje podatkowe, a także reprezentować swych klientów tak przed organami fiskalnymi, jak również sądami administracyjnymi. Doradca (więcej na ten temat tutaj) podatkowy jest też w stanie także poprowadzić księgi podatkowe i udzielać pomocy w tymże obszarze - moja wizytówka.obliczanie podatków
Source: pixabay.com
Dobrze jest pamiętać, iż doradca podatkowy jest zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej. Co więcej, obowiązują go zasady etyki zawodowej. Swą pracę musi wykonywać sumiennie, uczciwie, z zachowaniem odpowiedniej staranności. Jak dużo kosztują usługi doradcy podatkowego? W tym miejscu, niestety, nie możemy udzielić bezdyskusyjnej odpowiedzi. Nie jest tak, jak np. w wypadku rejentów, iż obowiązuje zarządzenie, jakie definiuje maksymalną stawkę za realizowane przez nich działań. Wynagrodzenie doradcy podatkowego wyznaczane jest w umowie z klientem. Nim więc skorzystamy z usług tego czy też innego doradcy, dobrze jest zapoznać się z cennikiem, jaki u niego obowiązuje.
Jak odnaleźć doradcę podatkowego w swym mieście? Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać doradca podatkowy Olsztyn - Wanda Sudoł - pomoc w podatkach.
Kto może zostać doradcą ? Warunkiem realizowania tego zawodu jest olbrzymia wiedza merytoryczna, przede wszystkim w zakresie prawa finansowego, lecz także innych sfer prawa.