Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

W obecnych czasach uczenie się języków innych krajów jest obligatoryjne

  • Posted on: 28 January 2020
  • By: addmean
Warto uczyć się języków obcych, choćby biorąc pod uwagę fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to także dużo większa szansa na znalezienie lepszej posady. Według rożnych badań rośnie w Polsce odsetek ludzi mogących się pochwalić znajomością co najmniej jednego języka obcego. Wśród młodych zdecydowana większość osób dobrze mówi po angielsku, wśród starszych język rosyjski jest najbardziej popularny.


książki do nauki ukraińskiego
Author: Photocapy
Source: http://www.flickr.com
Wyniki te były do przewidzenia. Rosyjski był jedynym słusznym językiem w czasach socjalizmu. W szkołach niepodzielnie panował, wielu z tego powodu ma teraz wstręt do naszego wschodniego sąsiada . Wraz z kapitalizmem zawitał do Polski język angielski i szybko osiągnął nowe rejony. Obecnie wielu młodych ludzi, właściwie nawet – wszyscy znają ten język, ale trzeba powiedzieć, że jedni mówią lepiej, inni gorzej. Niemniej, dzięki tej znajomości łatwiej wyjeżdża się nam za granicę, poznaje nowych ludzi, mamy mniej kompleksów i czujemy się bardziej obywatelami świata.


Wraz z nastaniem nowego ustroju pojawiły się również inne języki (lekcje języków obcych).

Jeśli na omawiany temat posiadasz zapytania, to poznaj więcej detali (https://www.patataj.com/) na prezentowane zagadnienie, klikając tutaj - informacje okażą się na pewno atrakcyjne.

Opróćz angielskiego najczęściej uczono niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo potrzebne, Niemcy to przecież nasz zachodni sąsiad, najważniejszy partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja to też silny kraj, francuski tymczasem o jeden z głównych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach uczono również włoskiego i hiszpańskiego, a w ostatnich latach wróciła moda na rosyjski. Teraźniejsza młodzież już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był wpychany do głów na siłę więc nie nie mają oporów, by zacząć się go uczyć.


Jedno jest pewne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych miejsc jest bardzo przydatna, jednakowoż bardzo wzbogaca . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mało popularnego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika - oferta nauki wietnamskiego) to interesujący pomysł, który może przynieść nam korzyści.