Każda osoba, która chce wieść spokojne i radosne życie z ukochanym psem, powinien zadbać o jego edukację. Ale nie wystarczy ulubieńca trenować. Trzeba to robić mądrze!


właściciele psin, debiutujący w tej nowej roli, często nie zdają sobie sprawy, na jakie kłopoty mogą natknąć się w przyszłości.
pojemniki
Author: Curver
Source: Curver


W wychowaniu ulubieńca polegają na swej intuicji czy też działają pod wpływem emocji, co nie zawsze daje dobre efekty. Zaś prawidłowe wyszkolenie pieska nie jedynie uprości życie posiadaczowi oraz całej jego familii, ale też przyniesie radość jak też poczucie bezpieczeństwa czworonogowi, gdyż pies, który jest wytresowany i zna komendy, staje się w wyższym stopniu zrównoważony jak też mocniej przywiązany do swojego pana.


W przypadku dorosłych czworonogów pokutuje mit, iż uczą się wyłącznie do 3-go roku życia, później jest za późno na wyrównanie wychowawczych pomyłek, o wyszkoleniu faworyta podstawowych komend nie wspominając. Na szczęście psiaki nie mają wiekowych ograniczeń w przyswajaniu nowych umiejętności. Odpowiednio motywując ulubieńca, możemy go nauczyć każdej sztuczki. Wyłącznym ograniczeniem jest nasza fantazja. Od czego rozpocząć szkolenie psów?


szkolenie psów
Author: libera Kodisto
Source: http://www.flickr.com


Pieski w porównaniu do pozostałych zwierząt, posiadają większe poczucie percepcji. Są w stanie wyczuwać zmiany w ich pobliżu. Jednakże w środowisku domowym są w wyższym stopniu oswojone, co gasi ich instynkty. Czyni je to troszeczkę skonfundowanymi.
Dlatego też, należy bezustannie ćwiczyć pierwotne popędy naszych piesków, pozwalając im wędrować na otwartych terenach a także dać im niewielkie poczucie wolności. Dzięki takim zachowaniom nasz pupil posiadał będzie wyostrzone zmysły a także będzie bardziej czuwający.