Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Niewidzialne ogrodzenie - a więc, jak dokładnie działa elektroniczny pastuch przeznaczony dla psa

  • Posted on: 17 October 2020
  • By: addmean
Pies to od bardzo sporej liczby lat najlepszy przyjaciel człowieka. Wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić domu bez niego, traktując jak członka własnej rodziny - jego chronienie jest niemal tak samo ważne, jak dla przykładu naszych dzieci.
zęby
Author: David Wright
Source: http://www.flickr.com


miska
Author: Jason Trbovich
Source: http://www.flickr.com


pastuch dla psa
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com


Wielu spośród nas pomimo miłości do nich, trzyma je głównie na zewnątrz posesji. Takiego typu psy (zobacz: dieta dla psa) są zazwyczaj psami typowo obronnymi, jednak i te małe lubią przecież biegać wokół domu oraz się bawić. Jak nauczyć psa, iż nie wolno podchodzić na przykład do ulicy lub naszego ogródka? Powstał sposób, jednak bardzo kontrowersyjny.


Chronienie swojego spa przed niebezpieczeństwem to czasami niełatwe zadanie - szczególnie jeśli mieszka się w zwykłym domu, a nasz kochany maluch uwielbia sobie po kopać na przykład pod ogrodzeniem, po które go to drugiej stronie jest ulica. Oduczenie psa (sprawdź kamizelka odblaskowa dla psa) kopania - nie jedynie pod ogrodzeniem, ale i dla przykładu w naszych kwiatach - to dość trudne zadanie i wymaga od nas bezwzględnej konsekwencji. Powstał jednakże pewien konkretny sposób, aby zaznaczyć psu, gdzie mu jest wolno, a gdzie nie wolno mu chodzić, a jest to niewidzialne ogrodzenie, które to stwarza elektroniczny pastuch dla psa. To konkretne urządzenie bywa bardzo kontrowersyjne jeśli chodzi o właścicieli czworonogów - taki pastuch w okresie, kiedy nasz własny pies przybliży się do strefy "nie dostępnej" przesyła dokładnie dwa sygnały: Pierwszy - Dźwiękowy, a jeśli pies na niego nie zareaguje: Drugi - Elektryczny.
Oznacza to, iż jeśli pies nie usłucha pierwszego sygnału, urządzenie zastosuje niewielkiego wyładowania elektrycznego, aby go przystopować. Powstało wielu zwolenników pastuchów, jednak istnieje też niewiarygodnie wielu jego przeciwników - bo jak w ogóle można tak traktować członka swojej rodziny?