Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Czym karmić konie? Zobacz, jakie pasze są szczególnie polecane dla koni sportowych

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Kwestia karmienia konia, który spędza praktycznie całe życie w gospodarstwie zdecydowanie jest niezwykle ważna, jednak nie tak, jak w przypadku koni sportowych.
One zwykle potrzebują specjalnej paszy, która powoduje, iż ich organizmowi prościej jest budować mięśnie, a równocześnie tak duży wysiłek fizyczny nie jest dla nich mocno obciążający. Dzisiaj radzimy, jakie warunki musi spełniać pasza przeznaczona dla koni wyścigowych.


pasze dla koni sportowych
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Po co specjalistyczna karma?


Odpowiednio dostosowane pasze dla koni sportowych pozwalają organizmowi konia przede wszystkim na przyzwyczajenie się do coraz mocniejszego wysiłku - jeśli koń [akcesoria dla konia] trenuje na poważnie, wówczas obciążenia związane z treningami stopniowo są wzmacniane, wobec czego organizm konia musi praktycznie za każdym razem dać z siebie coraz więcej. Jednocześnie pasze dla koni sportowych zawierają składniki, które przyspieszają regenerację po dużym wysiłku fizycznym, a także znacząco zmniejsza podatność (ciąg dalszy tego zagadnienia > przejrzyj to - http://www.stajniaiskra.pl) konia na kontuzje i pomaga ograniczyć niedobry wpływ ogromnego stresu na organizm. Dzięki odpowiednio dobranej paszy koń jest w stanie dać z siebie wszystko praktycznie na każdym treningu, a zwłaszcza na zawodach, zatem niewątpliwie jest to w przypadku koni sportowych konieczne.


Co powinna zawierać taka pasza?


Pasze dla koni sportowych powinny zawierać szczególnie dużo aminokwasów, które pomagają na szybką regenerację po zawodach, a jednocześnie stanowią istotny budulec dla nieustannie rozwijających się mięśni konia.
Dodatkowo zdecydowanie nieźle sprawdzi się dobrany do potrzeb zwierzęcia zestaw mikro- i makroelementów, które pozwolą uniknąć nagromadzania negatywnych efektów treningów jak dla przykładu pocenie się czy nadpobudliwość albo poddenerwowanie.