Kwestia karmienia konia, który spędza praktycznie całe życie w gospodarstwie zdecydowanie jest niezwykle ważna, jednak nie tak, jak w przypadku koni sportowych.


One zwykle potrzebują specjalnej paszy, która powoduje, iż ich organizmowi prościej jest budować mięśnie, a równocześnie tak duży wysiłek fizyczny nie jest dla nich mocno obciążający. Dzisiaj radzimy, jakie warunki musi spełniać pasza przeznaczona dla koni wyścigowych.


pasze dla koni sportowych
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Po co specjalistyczna karma?


Odpowiednio dostosowane pasze dla koni sportowych pozwalają organizmowi konia przede wszystkim na przyzwyczajenie się do coraz mocniejszego wysiłku - jeśli koń trenuje na poważnie, wówczas obciążenia związane z treningami stopniowo są wzmacniane, wobec czego organizm konia musi praktycznie za każdym razem dać z siebie coraz więcej. Jednocześnie pasze dla koni sportowych zawierają składniki, które przyspieszają regenerację po dużym wysiłku fizycznym, a także znacząco zmniejsza podatność konia na kontuzje i pomaga ograniczyć niedobry wpływ ogromnego stresu na organizm. Dzięki odpowiednio dobranej paszy koń jest w stanie dać z siebie wszystko praktycznie na każdym treningu, a zwłaszcza na zawodach, zatem niewątpliwie jest to w przypadku koni sportowych konieczne.
Co powinna zawierać taka pasza?


Pasze dla koni sportowych powinny zawierać szczególnie dużo aminokwasów, które pomagają na szybką regenerację po zawodach, a jednocześnie stanowią istotny budulec dla nieustannie rozwijających się mięśni konia.


Dodatkowo zdecydowanie nieźle sprawdzi się dobrany do potrzeb zwierzęcia zestaw mikro- i makroelementów, które pozwolą uniknąć nagromadzania negatywnych efektów treningów jak dla przykładu pocenie się czy nadpobudliwość albo poddenerwowanie.