Polacy mają dość dużą tendencję do spożywania mięs. Wynika to po części z naszej tradycji i z położenia geograficznego, w którym mieszkamy. Musimy mieć więcej tłuszczów, gdyż bywają u nas ostre zimy.


Mimo tego iż dieta południowców jest niebywale zdrowa, to znów tak dobrze nie zdaje egzaminu w Polsce.


oświetlenia
Source: flickr.com


pszczoła spijająca nektar z kwiatu
Author: Alexandru Panoiu
Source: http://www.flickr.com


trening


Zostało udowodnione analizami, że w zimnym klimacie osoby potrzebują dużo tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, aby należycie funkcjonować. Jednakże, nie zawsze powinien być to wszakże kurczak. Przyzwyczailiśmy się do nich, gdyż jest to dosyć tanie mięso i powszechnie dostępne w niejednym sklepie. Dobrze byłoby jednak pomyśleć o zdrowym zamienniku. Najlepszym pomysłem są ryby. Ich spożywanie zaleca się dzieciom, gdyż (sprawdź-naciśnij ten odnośnik) kwasy omega 3 dodatnio wpływają na rozwój mózgu. Świetne będą więc: szprot oraz makrela. To świetna wiadomość, ponieważ wszelkie te gatunki możemy spotkać w naszym morzu. Należy jednak przypomnieć to, że istnieją takie typy ryb, których trzeba unikać. Bywają to z reguły ryby hodowane w stawach w Azji. Niedawno zdradzono w jak niehigienicznych warunkach w Wietnamie hoduje oraz rozmnaża się choćby pangę. Trzeba jej zatem wystrzegać się. Jednak nie może mieć to wpływu na nasze całościowe spożywanie ryb.
Co najmniej dwa razy w tygodniu muszą lądować one na naszych talerzach. Na obiad lub na kolację, z patelni lub wędzone - nie ma to żadnego znaczenia. Po prostu należy polubić ryby i jeść je regularnie, gdyż są niezwykle zdrowe.