Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Co jest niezbędne do prawidłowego działania serwerów?

  • Posted on: 15 October 2022
  • By: addmean
Obecnie każda większa firma wyposażona jest w swą sieć komputerową, której sercem jest miejsce o nazwie serwerownia. Innowacyjne narzędzia wytwarzają jednak duże ilości ciepła, co wymusza wykorzystania dobrego systemu klimatyzacji.
spotkanie z komornikiem sądowym
Author: National Assembly for Wales
Source: http://www.flickr.com


Serwerownie o małej lub średniej wielkości w większości przypadków nie są wyposażone w adekwatne układy klimatyzacji precyzyjnej, zazwyczaj instalowane są tam nieskomplikowane klimatyzatory typu split. Ich właściwy dobór jest niezwykle ważnym składnikiem właściwego działania wszystkich serwerów. Sprzęty do serwerowni zbudowane są w oparciu o procedurę półprzewodnikową, tzn. mają niezwykle znaczne zapotrzebowanie na prąd elektryczny. Poza tym duża jej część jest tracona na wydzielenie ciepła. W wypadku tych średnich albo dużych przedsiębiorstw, które do swej działalności stosują wewnętrzne sieci komputerowe, niezbędna jest (w zależności od opracowywanych zadań) pewna ilość serwerów razem z urządzeniami dodatkowymi.


natrysk
Author: Grupa Armatura
Source: Grupa Armatura


studenci
Source: grow-mat.pl


Chodzi tu o tzw.

Zaintrygowały Cię dodatkowe informacje (https://www.vitrintec.pl/pl/portfolio/) podane w tym artykule? Niezwykle przyjemnie zatem będzie nam podzielić się z Tobą następnymi tekstami. Czekamy na opinię!

switche, UPS-y
czy routery. Wszystkie te narzędzia wydzielają duże ilości ciepła. Z tego też powodu klimatyzacja serwerowni jest zwyczajnie konieczna. Jednocześnie urządzenia te potrzebują stabilnych warunków cieplnych oraz wilgotnościowych. Pomieszczenia, które przeznaczone są do pracy urządzeń komputerowych są najczęściej małe i są zlokalizowane wewnątrz budynków. Zazwyczaj nie posiadają one ścian zewnętrznych ani okien, z tego też powodu emitowane przez te sprzęty ciepło nie może być odprowadzone w sposób naturalny nawet w okresie zimowym. Wzrost temperatury choćby o parę stopni wyżej ustalonych warunków, wywołuje spadek efektywności pracy sprzętów.
To z kolei może prowadzić do ich awarii. Aby takie urządzenia były w stanie funkcjonować prawidłowo, konieczne jest zachowanie odpowiednich warunków w odniesieniu do temperatury i wilgotności.