Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju korzyści wynikają ze stosowania listw przypodłogowych?

  • Posted on: 4 July 2022
  • By: addmean
Cokoły oraz listwy maskujące powinny maskować szpary dylatacyjne posadzek i stanowią niezwykle istotny drobiazg wszystkich pomieszczeń. Decyzja, jakie listwy trzeba dobrać nie jest prosta, przede wszystkim w takiej sytuacji, kiedy chcielibyśmy łączyć za ich pośrednictwem wiele materiałów o dość zróżnicowanej kolorystyce.


Połączenie ściany z podłogą to niezwykle widoczne miejsce, które w każdym przypadku wymaga dokładnego oraz eleganckiego wykończenia.
Zazwyczaj montujemy w tym miejscu listwy przypodłogowe, ponieważ doskonale realizują cały komplet zadań. Po pierwsze znakomicie maskują szczeliny dylatacyjne, której obowiązkiem jest zabezpieczać posadzki przed wybrzuszeniem się z powodu zmiany wilgotności. Powinien być także zachowany odstęp o szerokości od paru do kilkunastu mm, który amortyzuje ruchy spowodowane rozszerzaniem się i kurczeniem się drewnianych desek.

Zajrzyj do wpisu, który jest pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej zbiornik stalowy na wodę na ten temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie wahaj się!

Dobierając listwy wykończeniowe do drzwi należy pamiętać o tym, że jej grubość powinna być wystarczająca do zakrycia takiej szczeliny. Po drugie tego typu listwy chronią ściany przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami, co jest niezwykle istotne dla wyglądu wnętrz. Czyszcząc mopem podłogi, łatwo jest zostawić na murach nieestetyczne ślady.


drzwi wewnętrzne
Author: Andy Mudrak
Source: http://www.flickr.com


Listwy wykończeniowe są znacznie bardziej wytrzymałe na wilgoć niż tynk albo farba, z tego też powodu będą stanowiły bardzo estetyczne wykończenie krawędzi podłogi. Aby prawidłowo wywiązywały się ze swojego zadania, tego typu listwy powinny być albo wystarczająco szerokie, lub odpowiednio wysokie. Po trzecie, takie listwy umożliwiają układanie kabli.
Jest to znakomity sposób na uniknięcie różnorodnych przedłużaczy albo kłębów przewodów, jeśli dopiero jesteśmy podczas urządzania domu i okazało się, że nie wszystkie kontakty zostały usytuowane w sposób najbardziej optymalny.