Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakie są typy fundamentu punktowego i czym się one charakteryzują?

  • Posted on: 19 September 2022
  • By: addmean
Duża ilość osób, które posiadają już swoją nieruchomość, lecz nie mają na niej jeszcze żadnej altanki, mogłyby zaciekawić się kolejnymi etapami jej konstrukcji. A pierwszym z nich jest zbudowanie fundamentu punktowego.
strona
Author: Cathy Labudak
Source: http://www.flickr.com


lokalizacja
Author: Maciej Kasprzyk
Source: http://www.flickr.com


fundament punktowy
Author: Przemysław Michalski
Source: Przemysław Michalski


Jego cechą jest to, że mógłby być on stworzony na przeróżne sposoby.


Wybór konkretnej metody jest zależny od kilku warunków, np. posiadanego na ten cel budżetu czy nawet stopnia nachylenia podłoża. Przykładowo fundament punktowy z bloczków betonowych, to najszybszy oraz najprostszy w realizacji typ fundamentu. Wykonane z betonu bloczki, które mają markę betonITów trzeba rozłożyć w najbardziej istotnych punktach przyszłej konstrukcji. Tak po obrysie, jak i oczywiście wzdłuż legarów. Ten sposób umożliwia równomierny rozkład ciężaru konstrukcji. Dodatkową mocną stroną jest to, że za pomocą betonitów można by bez trudu skorygować ewentualne nierówności ziemi. Trochę bardziej solidnym substytutem omawianego wcześniej fundamentu jest fundament punktowy z rur szalunkowych. Jest on relatywnie niedrogi oraz prosty w przygotowaniu. Tworzenie fundamentu polega na przyszykowaniu w ziemi otworów, które zostaną wypełnione betonem, do którego następnie trzeba wsunąć rury szalunkowe.


Nie ma potrzeby wsuwać ich do samego końca, ponieważ wysokość, która wyłania się nad powierzchnię gruntu, powinna posłużyć do poziomowania poszczególnych słupów.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst opublikowany na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej sprzątanie firm wrocław tutaj, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Żeby mieć pewność, że wszystkie będą w idealnym poziomie, warto byłoby zwrócić się do specjalistycznej firmy budowlanej. Jeszcze innym rodzajem tego typu fundamentu jest zbrojona płyta fundamentowa.
Jest to najdroższe, ale także i najtrwalsze rozwiązanie. Zbrojona wylewka dosięga ok. 20-30 cm wgłąb ziemi oraz zapewnia całkowitą stabilność konstrukcji, która na tego typu płycie będzie zbudowana.