Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu warto mieć ulubione zajęcie w wolnym czasie?

  • Posted on: 28 February 2019
  • By: addmean
Wielu ludzi ma problemy z wyszukaniem sobie jakiś zajęć w wolnych chwilach. Sporo z nich niestety bierze wtedy do ręki smartfon lub włącza komputer i zaczyna grać. Jest to najprostsze wyjście, nie wymagające zaangażowania, ale czy najlepsze? Patrząc na młodzież można zauważyć, że coraz mniejsza jej ilość ma jakieś interesujące hobby lub będzie chciało robić coś niespotykanego.

Gra sudoku
Author: yanik_crepeau
Source: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie wolą skupić się na grach komputerowych i serwisach internetowych, zaniedbując rozwój osobisty i relacje z przyjaciółmi i rodziną. Coraz częściej również gry komputerowe stają się zamiennikiem nauki i rozwoju, młodzi ludzie zaczynają rezygnować z umysłowego wysiłku, bo w końcu najłatwiej jest załączyć grę i odizolować się od świata.

A tak naprawdę jest tyle wspaniałych rzeczy, jakie robić można bawiąc się dobrze, a przy tym rozwijając swoją pamięć, koncentrację i inne umiejętności. Świetnym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (zamów porywającą rozrywkę na wakacje - sudoku i łamigłówki), świetnie nadające się dla osób bez względu na wiek, oraz najpopularniejsza z gier na świecie, która jednak wymaga sporo nauki, czyli szachy.

Wiele osób jest zdania, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma pieniędzy na to. Faktycznie, chyba każde hobby wymagać będzie jakiegoś nawet niewielkiego finansowego wkładu, lecz to przeważnie jest jedynie mgliste wytłumaczenie. Jeżeli ktoś zechce uczyć się grać na skrzypcach, to rzecz jasna jakiś instrument będzie potrzebował, bez instrumentu chyba nic się nie uda. Ale cała reszta zależeć już będzie od motywacji i zaangażowania kogoś, kto się za to będzie zabierać. W internecie są do ściągnięcia przeróżne śpiewniki, poradniki i kursy, wręcz na niektórych stronach można znaleźć dokładne filmiki pokazujące jak wykonać dane techniki. Z takim dostępem do informacji nie ma potrzeby zapisywać się na prywatne lekcje, jednak ćwiczenie w domu będzie wymagać dużo ciężkiej pracy i wysiłku i ciężkiej pracy.

Opublikowane tutaj uwagi z witryny (https://www.menua.pl/strzelectwo,c,628) to cenne źródło informacji - na pewno Cię zaciekawi, gdyż odnosi się problematyki poruszonej w tym materiale.

Podobnie uczyć się można innych rzeczy, takich jak na przykład taniec. Jeżeli będzie się miało znajomą osobę, która także będzie chciała się go uczyć, to można znaleźć poradniki dla tancerzy z internetu, poszukać odpowiedniej muzyki i zabrać się za ćwiczenia, a na pewno po jakimś czasie pojawią się oczekiwane rezultaty.