Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak przy aranżowaniu wnętrz możemy wykorzystywać motyw cegły?

  • Posted on: 11 August 2022
  • By: addmean
Niezwykle popularnym obecnie składnikiem aranżacji wnętrz są ceglane ściany. Pojawiły się one w naszym kraju wraz z wchodzącą modą na loftowe pomieszczenia i industrialny charakter.


klinkier
Author: Paul Sableman
Source: http://www.flickr.com


Należy jednak pamiętać, że nie mniej dobrze prezentują się w większym stopniu typowych pokojach.
Istnieją dwa sposoby, aby otrzymać niezwykle realistyczny efekt muru. Możemy zbudować ściany z cegieł, ale nie zawsze jest to wykonalne, gdyż możemy mieć już gotowe ścianki działowe.

Kiedy czytasz o zawierającej interesującą Cię treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info dotyczące źródeł, z których pobiera ona informacje.

Możemy też korzystać z płytek klinkierowych, jakie znakomicie imitują cegły. Takie płytki mogłyby być betonowe, gipsowe albo szklane, mają one grubości od 13 do 15 milimetrów, jednak w handlu są również dostępne takie, jakie mają kilka milimetrów oraz takie, jakie są grube na ponad 2 cm. Można także sięgnąć po w większym stopniu nietypowe surowce, które nie mają nic wspólnego z prawdziwą cegłą. Poza oczywiście wzorem albo kształtem.


cegła
Author: KOBI Light
Source: KOBI Light


Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest cegła biała. Niezwykle często stosuje się ją w klasycznym kontraście z kolorem czarnym. Bardzo dobrze wygląda również w złączeniu z drewnem. Jeżeli motyw cegły będziemy chcieli jedynie bardzo dyskretnie oraz również niebanalnie zaznaczyć we wnętrzu, to możemy sięgnąć po tego typu materiały, które zrobione są na motywie muru. Niezłym rozwiązaniem jest mozaika szklana, która ma wymiary 30 x 30 centymetrów i jest sprzedawana w odcieniu czarnym oraz białym.


Jej koszt to tylko 35 złotych za sztukę. Możemy także zastosować czerwono-szare kompozycje, w jakich motyw cegły jest przewodni. Z czerwonym klinkierem w koło kominka oraz z cegły w kolorze szarym w kuchni.