Regularni turyści-piechurzy, służby mundurowe od żołnierzy na harcerzach i zuchach kończąc, ale też pasjonaci wędkarstwa, paintball i szeroko rozumianego survivalu. Co łączy tych wszystkich ludzi, często przynależących do kilku tych grup? Wyposażenie i sprzęt, bez którego niemożliwe byłoby uprawianie żadnej z nadmienionych form aktywności. Gdzie kupimy interesujące nas wyposażenie podróżnika, mundury, ale i broń obronną?
materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com
Przy aktywnym wypoczynku sporo razy mogliśmy ujrzeć turystów – singli, pary, młodych jak i starszych – obładowanych wielkim neseserem turystycznym, nienagannie odpornymi butami do skały, z opaską przeciwdeszczową na skroniach. W plecaku zapewne spakowany kompas, mapa i kanapki. (Desanty) Wszystkie przytoczone gadżety to nie tylko przyjemność z ich posiadania – dla prawdziwych entuzjastów pieszego podróżowania to niezmiernie ważne przedmioty wspomagające obcowanie z naturą. Czymże byłaby wyprawka pod namiot bez niezbędnego do jego rozbicia sprzętu, ale i zapisanie się na paintballową bitwę bez odpowiedniego wyposażenia. (np.: ręcznik szybkoschnący w wgl.pl

obóz hacerski
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
To zaledwie jeden z asortymentów w sklepach militarnych. W takich miejscach kupimy także w broń gazową i gazową (za odpowiednim pozwoleniem na jej posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i ochronnym. W sensie dosłownym (strzelby, pistolety) jak i zupełnie innym (paralizatory, alarmy, blokady w drzwiach).

Natomiast najmłodsi, którzy zakładają mundury, a więc harcerze, zaopatrzą się w składnicach harcerskich. Mimo, że z samej nazwy niezbyt obligują do tejże roli, obeznane w temacie środowisko doskonale wie, że są to miejsca, w których zakupić można całe mundury, broszki, apaszki, czy apteczki harcerskie. A do tego sprawności harcerskie, czyli swoiste próby, po których uzyskaniu każdy harcerz posiada jedną naszywkę więcej.Naczelna składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego to sklep 4 żywioły. Zarządza nim centrala Związku ze stolicy. (Sklep WGL) Dysponuje w asortymencie sprzętami i akcesoriami, które wychodzą daleko poza same harcerstwo i mundury z odznakami. Blisko jej do sklepu właśnie militarnego, w którym zaopatrzy się nie tylko przedstawiciel służb mundurowych, czy właściciel pola do gry w paintball, ale też turysta czy pasjonat wojskowo-podróżniczego sprzętu.