Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

O jakiego rodzaju zabiegach trzeba pamiętać przed wiosną w ogrodzie? W jaki sposób uporządkować ogród po zimie?

  • Posted on: 6 November 2020
  • By: addmean
Przed zbliżającą się wiosną dużo ludzi zabiera się za porządkowanie w ogrodzie. Chcielibyśmy wszak by to miejsce wyglądało jak najlepiej w czasie gdy będzie często przez nas użytkowane, czyli w sezonie. Co sprawdzić i czym zająć się aby taki ogród prezentował się pięknie?

Często
ogród
Author: Berlt Watkin
Source: https://www.flickr.com
przed przed okresem zimowym chowamy różne przedmioty albo meble ogrodowe, które mogłyby się niepotrzebnie zniszczyć wskutek zimowej aury. Na wiosnę można spokojnie wyciągnąć i przetrzeć nasze ulubione ogrodowe figurki albo inne ozdoby. Sprawdźmy w jakim stanie są siedziska czy stół do ogrodu. Może w końcu trzeba kupić już nowe meble ogrodowe (polecamy również meble drewniane) rattanowe - . Kiedy będziemy się z nimi w odpowiedni sposób obchodzić to posłużą nam na pewno długo. Będą doskonałą ozdobą naszego ogrodu a szczególnie części wypoczynkowej, w której spędzamy dużo czasu. Z pewnością stare, zniszczone meble ogrodowe bardzo psują ogólny odbiór miejsca.
ogródek
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
Na wiosnę skontrolujmy stan narzędzi do pracy w ogrodzie. Trzeba je na pewno wyczyścić i naostrzyć, może odpowiednia będzie szczotka druciana do bardziej zabrudzonych miejsc. Warto wetrzeć w nie coś natłuszczającego, co zabezpieczy przed wilgocią. Następnie trzeba zgrabić zeschnięte liście jak i fragmenty roślin, które leżą w całym ogrodzie. Warto jest usunąć trochę starej ściółki aby gleba mogła oddychać i w szybszym tempie ogrzała się w promieniach wiosennego słońca.Następnie sprawdźmy stan krzewów w ogródku.

Czy zainteresowała Cię treść tej witryny? Chcesz poznać więcej informacji? To, odwiedź stronę www, która da Ci dużo ciekawych faktów.

Można usunąć suche fragmenty. Spłukać należy je dobrze wodą przy użyciu węża ogrodowego by pozbyć się kurzu. W ten sposób rośliny szybko odżyją. Jeżeli na jesień zapomnieliśmy dociąć różne wieloletnie rośliny takie jak drzewa czy krzewy, to właśnie teraz musimy się tym zająć. Sprawdźmy w jakim są stanie. Obetnijmy wszystkie zeschnięte, połamane gałązki i nadajmy im pożądany kształt. W ten sposób uzyskamy miły ład przestrzenny.

Dostarczyć trzeba również dużej ilości wartości odżywczych wszystkim roślinom. W sklepach znajdziemy wiele gotowych mieszanek przeznaczonych dla przeróżnych gatunków roślin. Można też samemu użyć mieszanki kompostu, nawozu od zwierząt, ziemi, rozdrobnionej kory oraz piasku. To z pewnością przyspieszy wzrost. Pamiętajmy też o nawozie do naszego trawnika. Możemy w tym momencie przejść powoli do zakładania grządek, jeżeli chcemy mieć w ogrodzie trochę własnych warzyw i ziół. Tak zadbany ogród będzie na pewno ładnie wzrastał oraz cieszył nas cały sezon.