Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

O jakiego rodzaju zabiegach trzeba pamiętać przed wiosną w ogrodzie? W jaki sposób uporządkować ogród po zimie?

  • Posted on: 13 June 2021
  • By: addmean
Przed zbliżającą się wiosną dużo ludzi zabiera się za porządkowanie w ogrodzie. Chcielibyśmy wszak by to miejsce wyglądało jak najlepiej w czasie gdy będzie często przez nas użytkowane, czyli w sezonie. Co sprawdzić i czym zająć się aby taki ogród prezentował się pięknie?

Często
ogród
Author: Berlt Watkin
Source: https://www.flickr.com
przed przed okresem zimowym chowamy różne przedmioty albo meble ogrodowe, które mogłyby się niepotrzebnie zniszczyć wskutek zimowej aury. Na wiosnę można spokojnie wyciągnąć i przetrzeć nasze ulubione ogrodowe figurki albo inne ozdoby.

Intryguje Cię skąd bierzemy wiadomości na opracowany w naszym artykule temat? Zachęcamy zatem do nowej strony - tam czeka na Ciebie ekstra źródło.

Sprawdźmy w jakim stanie są siedziska czy stół do ogrodu. Może w końcu trzeba kupić już nowe meble ogrodowe (polecamy również meble drewniane) rattanowe - . Kiedy będziemy się z nimi w odpowiedni sposób obchodzić to posłużą nam na pewno długo. Będą doskonałą ozdobą naszego ogrodu a szczególnie części wypoczynkowej, w której spędzamy dużo czasu. Z pewnością stare, zniszczone meble ogrodowe bardzo psują ogólny odbiór miejsca.
ogródek
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
Na wiosnę skontrolujmy stan narzędzi do pracy w ogrodzie. Trzeba je na pewno wyczyścić i naostrzyć, może odpowiednia będzie szczotka druciana do bardziej zabrudzonych miejsc. Warto wetrzeć w nie coś natłuszczającego, co zabezpieczy przed wilgocią. Następnie trzeba zgrabić zeschnięte liście jak i fragmenty roślin, które leżą w całym ogrodzie. Warto jest usunąć trochę starej ściółki aby gleba mogła oddychać i w szybszym tempie ogrzała się w promieniach wiosennego słońca.Następnie sprawdźmy stan krzewów w ogródku. Można usunąć suche fragmenty. Spłukać należy je dobrze wodą przy użyciu węża ogrodowego by pozbyć się kurzu. W ten sposób rośliny szybko odżyją. Jeżeli na jesień zapomnieliśmy dociąć różne wieloletnie rośliny takie jak drzewa czy krzewy, to właśnie teraz musimy się tym zająć. Sprawdźmy w jakim są stanie. Obetnijmy wszystkie zeschnięte, połamane gałązki i nadajmy im pożądany kształt. W ten sposób uzyskamy miły ład przestrzenny.

Dostarczyć trzeba również dużej ilości wartości odżywczych wszystkim roślinom. W sklepach znajdziemy wiele gotowych mieszanek przeznaczonych dla przeróżnych gatunków roślin. Można też samemu użyć mieszanki kompostu, nawozu od zwierząt, ziemi, rozdrobnionej kory oraz piasku. To z pewnością przyspieszy wzrost. Pamiętajmy też o nawozie do naszego trawnika. Możemy w tym momencie przejść powoli do zakładania grządek, jeżeli chcemy mieć w ogrodzie trochę własnych warzyw i ziół. Tak zadbany ogród będzie na pewno ładnie wzrastał oraz cieszył nas cały sezon.