Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Przydatne porady i wskazówki dla osób, które chciałby otworzyć gołębnik i trzymać tam ptaki.

  • Posted on: 25 May 2021
  • By: addmean
Gołębie mogą wywoływać u ludzi różnorodne odczucia. Z jednej strony są bardzo sympatycznymi ptakami, uwielbianymi przez dzieciaki przykładowo na rynku w Krakowie, gdzie ich karmienie należy do obowiązkowych rytuałów podczas odwiedzin w tym mieście. Ale uważa się je także za ptaki które roznoszą wiele niebezpiecznych pasożytów i chorób, a także za uciążliwych gości którzy zanieczyszczają ściany i balkony domów odchodami.


gołębie w parku
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com
Jest też wiele osób, dla jakich gołębie to ciekawe zainteresowanie albo nawet sposób na życie. Tyle że przeważnie takie osoby mają profesjonalnie działające gołębniki, ptaki którymi się opiekują są odpowiednio zadbane, a sporo z nich występuje w rozmaitych konkursach i wystawach. Prowadzenie tego typu gołębnika będzie wymagać odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, ale środowisko hodowców tych ptaków bez żadnego problemu przyjmuje chętnych i zawsze będzie służyć pomocą i wsparciem. Obecnie sporo można się dowiedzieć o tych ptakach z sieci internetowej, a najlepiej nawiązać znajomość z jakimś bliskim gołębiarzem i uczyć się od niego.

Jak sądzisz? Czy omawiany temat jest ciekawy? Jeśli tak, to w odniesieniu do publikowanego tematu poznaj szczegóły (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-ptaki/79) tutaj.

Żeby prowadzić gołębnik z prawdziwego zdarzenia w pierwszej kolejności trzeba mieć na niego odpowiednie miejsce, trzeba również zakupić konieczne sprawdzone produkty. Gołębniki mogą mieć rozmaite kształty i wymiary, ważne jest żeby przede wszystkim były odpowiednio bezpieczne dla ptaków, a jednocześnie łatwe do czyszczenia. Ta ostatnia kwestia jest niezwykle ważna, ponieważ zostawienie odpadów i kurzu źle może wpłynąć na stan gołębi.


biały gołąb
Author: A N Suresh Kumar
Source: http://www.flickr.com
Bardzo ważną rzeczą jest właściwe dokarmianie ptaków. Gołębie żywią się różnego rodzaju ziarnami, w sklepach są przygotowane karmy i można z nich korzystać bez obaw.

Nie poddawaj się - kontynuuj poszukiwania interesujących Cię postów. Odnajdziesz ich dość dużo na naszej nowej stronie. Zachęcamy!

Wielu hodowców przygotowuje je również samemu, dobierając wszystkie składniki w oparciu o własne doświadczenia. należy także ptakom systematycznie podawać witaminy dla gołębi, dzięki nim będą dużo odporniejsze na rozmaite . Gołębie powinny bez przerwy mieć czystą wodę do picia, więc wstawienie do gołębnika kilku pojemników i ich systematyczne uzupełnianie także jest niezbędne podczas codziennego opiekowania się.