Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Gdzie można stosować wentylatory osiowe i czym się one cechują?

  • Posted on: 14 August 2022
  • By: addmean
Wentylator osiowy w sposób skuteczny wymusza właściwą cyrkulację powietrza w jakimkolwiek pomieszczeniu zamkniętym. Znakomicie się sprawdza w toaletach albo w kuchniach czyli tam, gdzie przez wymuszanie ruchów powietrza niwelowany jest nieprzyjemny zapach czy odprowadzany jest nadmiar pary wodnej.


Taki wiatrak jest stworzony z tworzywa o nazwie ABS, co sprawia, że może służyć przez wiele lat.
wentylatory osiowe
Author: Alan Stanton
Source: http://www.flickr.com


Jest on odporny na działanie promieni UV. Krótki korpus sprawia, że takie wentylatory osiowe można instalować nawet w stosunkowo wąskich kominach wentylacyjnych. W biurach czy w gabinetach bardzo często stosowane są na stałe wentylatory sufitowe, do których wykorzystuje się stereotypowo instalację elektryczną 230V. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest kupno tego typu wentylatora, który posiada oświetlenie typu LED.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś fascynującego na ten wątek? Jeśli tak, to poznaj dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę konstrukcje aluminiowe.

Współczesne modele są bardzo ciche i ich działanie jest dosłownie bezgłośne. Poza tym opcja delikatnego ściemniania oświetlenia gwarantuje spokojne wieczory w odpowiednio dopasowanej temperaturze.


Żeby zagwarantować optymalną cyrkulację powietrza, wentylatory musimy powiesić około 250 centymetrów nad podłogą. W przypadku wysokich pomieszczeń zatem tego typu, które mają wysokość powyżej 4,5 metra, wentylator musi być powieszony do 3 m ponad powierzchnię podłogi. Wbrew pozorom, wentylatory osiowe muszą zapewniać nam nie tylko niezwykle przyjemną ochłodę, lecz też ułatwiają efektywnie rozprowadzać w zimie ciepło. Tego typu ciepłe powietrze wznosi się w górę i zbiera przy suficie. Wentylator sufitowy posiada za zadanie mieszać ciepłe oraz chłodniejsze powietrze, przez co temperatura w pomieszczeniu się wyrównuje.
Aktualnie wybór modeli wentylatorów jest tak szeroki, że jesteśmy w stanie dobrać tego typu urządzenie, które nie tylko zagwarantuje nam odpowiednią temperaturę, ale też stanie się ciekawym elementem wyposażenie pomieszczenia.