Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Czy do bardziej rozbudowanego pomieszczenia trzeba wybrać większy osuszacz powietrza i co mają współczesne wersje?

  • Posted on: 19 January 2022
  • By: addmean
Właściwa wilgotność w mieszkaniu nie powinna przewyższać 60%. Z różnych względów niestety wartość może niezwykle prędko wzrosnąć. Może się to wydarzyć, gdy przykładowo rzadko wietrzymy lokum lub ściany są dopiero co pomalowane.


Znaczna wilgotność powietrza sprawia wytworzenie środowiska, które służy rozwojowi bakterii oraz pleśni.


Z kolei to przyczynić się może do pojawienia się wielu problemów ze zdrowiem. Żeby do tego typu sytuacji nie dopuścić, należy zainwestować w osuszacze powietrza czyli narzędzia, dzięki jakim para wodna jest szybko oraz skutecznie skroplona. Gdy wybieramy osuszacz powietrza, kłopotliwa sprawa to najczęściej jego wydajność. Duża część modeli ma wydajność na szczeblu 10-40 l/dobę. Efektywność jest związana głównie z powierzchnią pomieszczenia. Im pomieszczenie jest większe, tym niezbędny będzie osuszacz o większej wydajności. Następny czynnik, który wielokrotnie mylony jest z efektywnością osuszacza, to przepływ powietrza. Przepływ powietrza łatwo można obliczyć mnożąc objętość budynku przez 3.


inwestycja
Author: PSIORTAL .pl
Source: http://www.flickr.com


Woda
Author: Jaidi Amal
Source: http://www.flickr.com
W przypadku zbiornika zasada jest taka, że im większy pojemnik, tym rzadziej trzeba będzie go opróżniać.

Jeśli jesteś zdania, że ten artykuł jest wartościowy, koniecznie zobacz dodatkowo szczegóły w tekście (https://dryg.pl/oferty-pracy/fryzjerstwo-i-kosmetyka/manicurzystka-%2F-pedicurzystka?categories=6&positions=54), wtedy z pewnością zapamiętasz więcej danych.

Przekłada się to na komfort użytkowania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że większy osuszacz będzie zajmować więcej miejsca we wnętrzu. Może być to kłopotem, kiedy narzędzie będzie funkcjonowało w takim wnętrzu, w którym będziemy często przebywać. Głośność osuszacza waha się na szczeblu od 40 do 60 dB. Im niższa jest wielkość tym oczywiście korzystniej. Przy 40 dB można by spokojnie zasypiać, nie obawiając się o niekomfortowe warunki. Z rzędu przy 60 dB działanie osuszacza porównywalna będzie z odgłosem pracującego odkurzacza.


Zarządzanie osuszaczami może się odbywać mechanicznie lub elektronicznie. Kiedy wybieramy zarządzanie elektroniczne, musimy postawić na swobodną kontrolę oraz stosunkowo proste wybieranie danych opcji. Jeszcze więcej wersji osuszaczy urządzonych jest w ekran LCD.