Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak poprawnie zamontować drzwi wewnętrzne?

  • Posted on: 15 August 2022
  • By: addmean
Nawet najładniejsze panele położone na podłodze w żadnym przypadku nie będą wyglądały wspaniale, jeżeli nie będą skończone listwami przypodłogowymi. Niezwykle analogicznie ta sprawa wygląda w przypadku drzwi.


klientów
Author: Indeco
Source: Indeco
listwy wykończeniowe do drzwi
Source: sxc.hu


Nawet najładniejsze drzwi nie będą poprawnie się przedstawiały, jeśli nie będą wykorzystane listwy wykończeniowe do drzwi. Niestety, podobnie jak w dużej ilości innych wypadkach, o rezultacie końcowym decydują detale. Podstawowe części drzwi to futryna i skrzydło drzwiowe.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź (https://www.da-bud.pl/drzwi-szklane/) szybko, w tym miejscu jest coś, co prawdopodobnie także Ci się spodoba.

Zatem pierwszym krokiem do zamknięcia danego pomieszczenia jest osadzenie ościeżnicy. Można by ją zamontować w takiej sytuacji, kiedy ściany oraz podłogi są już dokończone. Do doboru posiadamy ościeżnice stałe i ościeżnice nastawiane, jednak sposób montażu jest relatywnie podobny. Najpierw należy umieścić zawiasy, a w następnej kolejności przystąpić do składania wszelkich więźb ościeżnicy. Tutaj trzeba zwracać szczególną uwagę na utrzymanie kątów prostych między belkami i na zamocowanie listwy progowej, która bardzo ułatwi montaż.


Oczywiście, dla zachowania porządku tylko należy wspomnieć, że rozstaw belek bocznych powinien być identyczny na całej ich długości. Przy montażu listwy wykończeniowej do drzwi trzeba bardzo starannie ustawić oraz przetestować poziom belki wierzchniej i piony więźb bocznych. Kolejnym etapem jest unieruchomienie futryny i umieszczenie w poszczególnych narożnikach tzw. klinów wykonanych z drewna, dzięki którym uda się skorygować położenie futryny. Umieszczenie kołków rozporowych oraz dokręcenie śrub pozwoli na założenie skrzydła drzwiowego oraz na zbadanie zgodności osadzenia ościeżnicy.


Jeżeli wszystko jest poprawnie, trzeba zdjąć skrzydło drzwi, oraz włożyć rozpórki i wypełnić pianką montażową szczeliny między murem a futryną. Dopiero po zupełnym wyschnięciu i utwardzeniu się pianki trzeba usunąć kliny, rozpórki i progowe lamówki montażowe.