Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Wakacje poza miastem

  • Posted on: 10 December 2021
  • By: addmean
Organizując wakacje albo eskapadę na weekend, należy brać pod uwagę wycieczkę w rejon Pilicy. rzeka ta to jeden z dopływów Wisły, wijący się przez kilka województw. Wizytując ten rejon warto porzucić samochody i wsiąść na dwa kółka lub kajaki. Pilica liczy ponad 300 kilometrów i na znacznej części jej nurtu znakomicie nadaje się na spływy, a przepastne obszary parków krajobrazowych zachęcają do rowerowych eskapad.
Pilica zjawiskowo płynie przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, niebo dla miłośników nietkniętej przyrody. Składa się on z trzech terenów – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Ten pierwszy znajduje się na rubieży województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Jest słynny z lasów pełnych dzikiej fauny i kilkudziesięciu chronionych roślin. W jego środku jest szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, ciągnący się od Piotrkowa Trybunalskiego aż do wsi Krzętów - -> sprawdź o spływach kajakowych. Trasa ta przecina też Sulejowski Park Krajobrazowy, położony na terenie łódzkiego. W Parku tym zbudowano Zbiornik Sulejowski, świetny na pływanie na rowerach wodnych. Dalej jest Spalski Park Krajobrazowy, który oprócz wspaniałej dzikiej natury, oferuje liczne zabytkowe budowle.

Nie czekaj, a jeżeli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam tutaj (http://www.stojo.pl/butelka). W tamtym miejscu odnajdziesz interesujące zagadnienia.

W Inowłodzi napotkamy pozostałości twierdzy z Średniowiecza, a w Studziannej zwiedzimy gotycki klasztor Filipinów. Cała okolica usiana jest zabytkowymi zabudowaniami gospodarczymi.Nad Pilicą wytyczonych jest parę tras, na które można zabrać kajaki. Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich zaliczają się do najciekawszych spływów, jakie ma w ofercie Pilica. Spływ tą rzeką jest nietrudny i nadaje się dla całej rodziny - przeczytaj tutaj.

Czy spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze szczegóły w serwisie raczki warszawa, ponieważ one również mogą okazać się dla Ciebie niezwykle interesujące.

Proponowane są zwykle eskapady weekendowe z noclegami na trasie, ale poleca się też poświęcenie urlopu, podróżując kajakiem przez wszystkie nadpilickie parki krajobrazowe.