Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakie istnieją rodzaje tego typu mechanizmów jak ciepłomierz?

  • Posted on: 12 May 2022
  • By: addmean
Rezultaty pomiarów, ograniczone do minimum straty ciepła, możliwość zdalnego odczytu informacji oraz bezawaryjność, to jedynie kilka czynników, którymi powinny się wyróżniać odpowiedniej jakości ciepłomierze.


Obowiązek instalacji tego typu urządzeń jak ciepłomierz służący do indywidualnego rozliczania kosztów ogrzewania w wypadku budynku wielorodzinnego wprowadzono na mocy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12-go kwietnia 2002 r.


Łazienka, szkło białe lakierowane
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass


aranżacji


w sprawie warunków technologicznych, którym muszą odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie. Dziś w nowo powstałych budowlach opomiarowanie wykorzystania ciepła oraz ciepłej wody to już standard. Jednak w warunkach panujących w naszym kraju, stan opodatkowania ciepła w starszych budynkach jest w nadal niezbyt wystarczający. Spośród ok.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła (https://lgl-iplaw.pl/product/wzor-umowy-ramowej-o-pozycjonowanie-strony-internetowej-seo/), które dostarczą Ci sporo newsów na ten temat. Zapraszamy więc do wejścia w podany link.

65 mln mieszkańców budynków wielorodzinnych, wg własnego użycia rozliczanych jest około 50% lokatorów.


W nowo powstałych budynkach wielorodzinnych instalacje CO są zaprojektowane w taki sposób, żeby była możliwość użycia indywidualnych ciepłomierzy dla wszystkich lokali. W wypadku budynków wielolokalowych wybudowanych przed 1989 rokiem, w których nie ma możliwości użycia indywidualnych ciepłomierzy, stosowane są specjalistyczne podzielniki kosztów ogrzewania. Każdy ciepłomierz przedstawia komplet złożony z przetwornika przepływu, przelicznika elektronicznego oraz dwóch sensorów temperatury. Przetwornik instalowany jest na odpowiednim przewodzie w celu mierzenia strumienia objętości albo masy wody, zatem nośnika energii. Przelicznik elektroniczny natomiast przetwarza informacje wywodzące się z przetwornika i sensorów temperatury. Odróżniamy kilka typów podziału ciepłomierzy. Przez wzgląd na zastosowany typ przetwornika przepływu, rozróżniamy je na ultradźwiękowe, elektromagnetyczne i mechaniczne.
W ciepłomierzu mechanicznym przetwornikiem jest odpowiedni rotor, który jest wprawiany w ruch przez płynącą wodę. Urządzenie ultradźwiękowe natomiast ma wbudowane 2 głowice ultradźwiękowe, których zadaniem jest mierzenie objętości płynącej wody.