Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju drzwi nowoczesne idealnie będą pasowały do każdego wnętrza?

  • Posted on: 10 March 2022
  • By: addmean
Drzwi jest to jeden z niezwykle istotnych elementów aranżacji Wnętrza. Modele nowoczesne spełniają funkcję nie tylko użytkową, ale także ozdobną. Dobrze wybrane drzwi właściwie harmonizują się z oknami, podłogą oraz pasują do charakteru domu.


drzwi wewnętrzne
Author: Stolbud Włoszczowa
Source: Stolbud Włoszczowa


Mogłyby także służyć przez przeciągłe lata.


Drzwi nowoczesne mogłyby nadać charakter pomieszczeniu, dlatego też wybór drzwi jest niezwykle ważny oraz musi zostać niezwykle dokładnie przemyślany. Przez długie lata dużą renomą cieszyły się drzwi fornirowane i tłoczone. Były to drzwi ozdobione z wyżłobionymi rowkami, które dodatkowo nadawały im typowego charakteru. Takie drzwi będą wciąż właściwe, jeżeli wnętrze jest utrzymane w tradycyjnym klimacie. Do nowoczesnego wyglądu najlepsze jednak będą drzwi płaskie zatem tego typu, które są gładko wykończone. Aktualnie są one niezwykle popularne oraz nadają się tak do stylowego jak i minimalistycznego wnętrza. Wzornictwo ich jest tak wielofunkcyjne, że nie wyjdą prędko z mody. Drzwi płaskie są łatwiejsze do utrzymania w czystości, gdyż opadający kurz nie gromadzi się w zakamarkach i wyżłobieniach.
Drzwi nowoczesne są wykonywane zarówno z naturalnego drewna oraz z płyty MDF, która wykończona jest okleiną lub fornirem. Drzwi wykończone fornirem są aktualnie bardzo popularne ze względów ekonomicznych i pozwają na wybór dużej ilości barw. Najbardziej popularne są forniry z drzew europejskich zatem dębu, orzecha i drzewek egzotycznych przykładowo mahoniu i wenge.

Spodobał Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę aranżacja wnętrz warszawa pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na podobny temat.

Paleta barw i wzorów jest niemalże nieograniczona. Najmodniejszy odcień drzwi od niezwykle dużej ilości lat to odcień biały. Nadaje on pokojowi innowacyjnego wyglądu, ale również jest bezpieczny w aranżacji i dopasowuje się bez trudu do charakteru pomieszczenia. Jeśli wybierzemy kolor inny niż biały, to musimy mieć pewność, że spójny on jest z kolorem stolarki okiennej i podłogi.


Nie musi być to identyczny odcień, lecz istotne jest, aby wszystkie kolory ze sobą współgrały. Zastanowić się trzeba czy wybrany kolor w przyszłości nie zablokuje możliwości innego zaaranżowania wnętrza.