Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak łatwo można ochłodzić powietrze w lato w upalne dni?

  • Posted on: 8 February 2022
  • By: addmean
Schładzacz jest to prosty pomysł, aby poprawić komfort życia w czasie ciepłych dni. Nie tylko ochładza on powietrze, lecz także usuwa z powietrza za dużą ilość wilgotności. Należałoby tutaj powiedzieć, że im mniej wilgotności w rozgrzanym powietrzu, to nasze samopoczucie jest lepsze.
odlew
Author: Kirt Edblom
Source: http://www.flickr.com


Przez mnóstwo lat prowadzone badania pokazały, że w lato czujemy się najkorzystniej wtedy, gdy temperatura powietrza ma 23-26 stopni, a wilgoć jego równa się 40-60%. Kiedy temperatura rośnie, nasze ciało zaczyna się pocić, ponieważ tak nasz organizm oddaje nadmierną ilość ciepła. Gdy wilgotność spada, samopoczucie nasze od razu się poprawia mimo, że nadal jest gorąco. Temperatury nie możemy obniżać w dowolny sposób, ponieważ to groziłoby przeziębieniem. Przyjęło się, że różnica temperatur między klimatyzowanym pomieszczeniem a pomieszczeniem nieklimatyzowanym, nie powinna przewyższać 7 stopni. W inny sposób ludzkiemu ciału jest dosyć trudno zaadaptować się do tego typu zmiany. Jeżeli przyjemnością ma być przebywanie w pomieszczeniu z włączonym klimatyzatorem, to nie moglibyśmy poczuć ruchu tego powietrza. Dlatego też niezwykle ważna jest szybkość przepływu powietrza oraz możliwość regulacji w sprzęcie kierunku, w którym powietrze jest wydmuchiwae po ochłodzeniu. Jeśli interesuje Cię montaż klimatyzatora naściennego, to jest to niezwykle proste.


Klimatyzatory typu SPLIT zainstalować moglibyśmy w jakimkolwiek miejscu, lecz zazwyczaj wybieramy zewnętrzną ścianę zwłaszcza, kiedy nasz dom wykończony jest od wewnątrz. W miejscu montażu wystarczy przebić otwór przez ścianę i na dwór wyprowadzić miedziane rurki, które łączą wewnętrzną jednostkę z jednostką zewnętrzną. Miejsce montażu klimatyzatora jest zależne również od mocy klimatyzatora i jego klasy.
Im mniejsza jest siła chłodnicza klimatyzatora, tym jest niższa dopuszczalna odległość pomiędzy jednostką wewnętrzną oraz zewnętrzną.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link ogrodzenia wrocław.

Przeważnie jest to kilka albo kilkanaście metrów. Dokładny zakres jest podawany przez wytwórców na jakimkolwiek modelu.