Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak instalować ościeżnice stałe oraz w którym miejscu doskonale sprawdzą się układy jezdne?

  • Posted on: 5 November 2022
  • By: addmean
Zgodnie z budowlanym prawem wewnętrzne drzwi powinny posiadać minimum 90 cm szer. Wymiary mniejsze są produkowane przede wszystkim dlatego, że do połowy lat 90 XX w. były standardem skrzydła oraz otwory drzwiowe o szer.


60, 70 oraz 80 cm.


ładowarki
Author: Kids Town
Source: Kids Town


Przed montażem drzwi montowanych wewnątrz należy dokonać precyzyjnych pomiarów otworu, w jakim instalowana będzie futryna. Sprawdzić należy wysokość, szerokość oraz grubość murów i nie można by zapomnieć o przekątnych. Typowe ościeżnice dostosowane są do murów wewnętrznych o grubości 9,5 cm. Jeśli w naszym domu ściana (konstrukcje szklane wrocław) jest innego wymiaru to nie ma problemu, gdyż producent drzwi wewnętrznych oferuje niezwykle szeroką gamę regulowanych ościeżnic. Należy pamiętać jednak o różnicach w montowaniu. Stałe ościeżnice montujemy bezpośrednio w stropie przed rozpoczęciem prac, które wykańczają wnętrze. Ościeżnice nastawiane wstawia się z kolei, kiedy zakończy się wszelkie odmienne prace. Także jest możliwość zamówienia drzwiowych skrzydeł, które pasują do starej ościeżnicy. Nie zawsze jednak uzyskuje się w taki sposób efekt estetyczny i bardzo często dodatkowo trzeba dopłacić za spasowanie.


Poznań
Author: Vassilis
Source: http://www.flickr.com
Kiedy wstawimy futrynę w ścianę, stabilizujemy ją klinami z drewna. Metod mocowania ościeżnicy do muru jest kilka. Zrobić to możemy przy pomocy pianki poliuretanowej. Jednak pewniejsze jest użycie kołków. Szczeliny wypełnione są pianką montażową do stolarki. Należy jednak uważać, aby pianki nie nałożyć zbyt dużo, gdyż po wyschnięciu może ona rozepchać i zniekształcić framugę. Aby ukryć odstępy między ścianą a futryna są stosowane listwy maskujące, które instalowane są na klej.


Bardzo dużą mocną stroną systemów jezdnych jest oszczędność miejsca. Tego typu drzwi jezdne nie wymagają odpowiedniego promienia, żeby je otworzyć. Wymogiem przy naściennym systemie przesuwnym jest zostawienie miejsca na ścianie, po jakiej są przesuwane drzwi.