Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jeśli pragniemy mocno zaingerować w rozstaw ścian w naszym mieszkaniu, to będziemy musieli zasięgnąć pomocy fachowców

  • Posted on: 16 January 2022
  • By: addmean
Mury zazwyczaj podtrzymują konstrukcję domu i dach. Nie możemy w dowolny sposób je wyburzać czy stawiać.


Jeżeli kupiliśmy nowe mieszkanie prosto z rynku pierwotnego, to zapewne będziemy mieli szansę, by stawiać ścianki działowe tam, gdzie sobie to zaplanujemy.
ściany
Source: http://dimlab.pl/


Nowoczesne budownictwo stawia teraz na żelbetonowe konstrukcje i wtedy w środku mieszkania zazwyczaj nie ma żadnej ściany nośnej. To wielki plus. Jednakże jeżeli mowa o przynajmniej stuletnich kamienicach, to tutaj sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Tu każda ściana może w jakimś procencie unosić na sobie sufit albo dach. Dodatkowy kłopot jest taki, że raczej nie znajdziemy planu budowlanego tego budynku. Dawniej przecież nikt tego nie robił. Zatem, jeśli chcemy usunąć jedną ze ścian, to należy wezwać specjalistów, którzy zawyrokują, czy będzie to w ogóle wykonalne. Może na jej miejsce będziemy mogli postawić po prostu filar łukowy, który będzie podtrzymywał strop. Jednakże na tego typu ingerencje musi dać zezwolenie inspektorat budowlany z odpowiedniego urzędu. Jego decyzja będzie prawomocna. O wiele prościej jest z drugiej strony postawić po prostu ściankę działową. Możemy zrobić to z popularnego regipsu.
Niektórzy jednakże chcą wybrać drewno lub (Zobacz więcej: projektant wnętrz kraków) cegłę, gdyż są to szlachetniejsze rozwiązania i znacznie bardziej naturalne. Oba materiały po prostu przepuszczają powietrze. Na ścianie z cegły będziemy mogli też zawiesić stosunkowo ciężkie półki. Na regipsowych nie powinniśmy tego robić.