Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakie rolę pełni w ludzkim ciele tego typu pierwiastek jak chrom?

  • Posted on: 12 March 2022
  • By: addmean
Jest to pierwiastek, który genetycznie jest obecny w ludzkim organizmie. Jest on łączony przede wszystkim z substancją obniżającą apetyt, przeważnie na różnego typu słodkości.


To jednak zaLEDwie jedna z dużej ilości jego ról w ludzkim organizmie.
chrom
Source: pixabay.com


Chrom wiąże się przede wszystkim z takim składnikiem, który posiada korzystny wpływ na ludzki organizm oraz na odchudzanie poprzez redukowanie apetytu na słodycze. Dobrze byłoby jednak wiedzieć, że jego rola w naszym organizmie jest znacznie większa, z kolei jego niedobory mogą prowadzić do dość niemiłych symptomów. Chrom jest to pierwiastek będący naturalnie w organizmie, w bardzo małych ilościach. Jest on odpowiedzialny nade wszystko za przyspieszenie eliminowania tłuszczów, a także za zmniejszanie zbyt dużego apetytu. Dużo środków, które wspomagają redukowanie wagi oraz kontrolę ciężaru ciała posiada akurat chrom. Na tym jego funkcja się jednak nie kończy, ponieważ taki pierwiastek ma również udział przy regulowaniu poziomu cholesterolu, przyczynia się bardzo pozytywnie na układ nerwowy i zmniejsza bóle głowy.


Chrom, choć w organizmie ist renieje w ilości przeciętnie jedynie ok.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to w najświeższym tekście (https://trops.pl/kategoria/materialy-budowlane/rozpuszczalniki/zmywacze/) również odnajdziesz coś, co okaże się godne Twojej uwagi. Kliknij więc ten link!

6 mg, jest konieczny do właściwego działania naszego ciała. Chrom wspiera odchudzanie, przy czym także bierze udział w różnych procesach przemiany materii, przy przemianie węglowodanów oraz białek. Pobudza też trzustkę do tworzenia insuliny. Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, wymagane jest utrzymanie odpowiedniej ilości chromu w organizmie. Nasze zapotrzebowanie na chrom nie jest ściśle określone, jednak duża ilość źródeł wskazuje na to, że najbardziej odpowiednią dawką jest 30 - 100 µg, dla osób pełnoletnich oraz młodzieży.


Przyjmowanie uzupełnień diety, które zawierają chrom to nie jedyne rozwiązanie, ponieważ dobrze byłoby przyjrzeć się swojej diecie. W towarach spożywczych na co dzień również się znajduje ten potrzebny dla człowieka pierwiastek.