Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

W Polsce mamy raczej długi sezon zimowy, kiedy jesteśmy zobligowani odśnieżać posesje

  • Posted on: 19 August 2022
  • By: addmean
Wszyscy mieszkańcy domów wolnostojących wiedzą, czym jest odśnieżanie działki oraz chodnika zimą. Niekiedy to zadanie, które zdaje się nie mieć końca.


Podłoże z żeliwa
Author: János Balázs
Source: http://www.flickr.com


Ci rodacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie są zmuszeni odśnieżać chodników. Robi to w ich imieniu osoba, która jest najęta do pracy przez spółdzielnię. Jeżeli mamy domek jednorodzinny, to sytuacja przedstawia się już całkowicie inaczej. Powinniśmy nie tylko odśnieżać swą działkę, czyli dojście do bramki albo garażu, ale też chodnik przed posesją. Polskie prawodawstwo w tej sprawie jest śmieszne, ponieważ chodnik nie należy do nas, ale musimy go odśnieżać.

Poszukujesz ciekawych wiadomości na opisywany temat? To świetna chwila, ponieważ jest napisany pełny tekst (https://kador.pl/), który posiada istotne dane na taki temat.

Do odśnieżania niezbędna będzie nam oczywiście szufla. Kiedyś były one raczej proste — duża łopata z kijem. Obecnie szufle są coraz bardziej profesjonalne. Projektowane są tak, by nie trzeba było w odśnieżanie wkładać tyle siły. Wówczas nie będą bolały nas ramiona oraz kręgosłup. Ergonomiczna szufla ma specjalnie wyprofilowane łopaty oraz kije. Można w zestawie mieć przykładowo dwie różne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wtedy szybsza i efektywniejsza. Jeśli nie chcemy raczej angażować zbyt pracy mięśni pleców w odśnieżanie, to powinniśmy zamówić szuflę z dołączonymi z tyłu kółkami. Jest to wówczas taki mini pług.
Da się na takiego typu szufli pracować choćby i we dwie osoby, ponieważ jest ona dość szeroka.


Zamawiając szuflę do odśnieżania, wcale nie musimy brać starych modeli. Wybierzmy coś nowego, co ulży naszym barkom i kręgosłupowi.