Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Tynki w XXI wieku przestają być jedyną możliwością przy zamawianiu elewacji domu

  • Posted on: 22 October 2022
  • By: addmean
Przez wiele lat ocieplony i otynkowany budynek był wyznacznikiem zasobnego portfela. Obecnie spektrum zakupu tworzywa zauważalnie się zwiększyło.


Teraz możemy wybierać różne metody wykończenia domu od zewnątrz.


zakład
Author: jasonwoodhead23
Source: http://www.flickr.com
Nawet tynk, który przez długi czas był z reguły jedyną możliwością, zmienia się i ma kilka podkategorii. Może być na przykład silikonowy albo żywiczne. Pierwszy bywa zalecany dla budynków, które mogą się prędko brudzić (chociażby takie, które znajdują się przy ruchliwych ulicach), gdyż dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i wówczas uniemożliwia przyklejanie się pyłu. Te drugie z kolei są odporne na grzyby oraz porosty. Trzeba również zastanowić się ile warstw tynku położyć. Bywają bowiem tynki cienko- i grubowarstwowe. W naszej szerokości geograficznej o wiele częściej stosowane bywają tynki o kilku warstwach. Jednakże takiego rodzaju elewacje nie są naszą jedyną możliwością. Coraz częściej możemy także wyłożyć zewnętrzne ściany cegłą dekoracyjną, kamieniem lub drewnem. Istnieją też odpowiednio wytwarzane płytki elewacyjne, które nie odpadają i świetnie znoszą wszystkie działania atmosferyczne przy wysokich oraz niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Należy zapamiętać to słowo, gdyż może nam się przydać. To, jaki materiał kupimy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.


Dzisiaj przecież wszystkie ww metody sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej szykownych oraz także najdroższych sposobów wykończenia domu.

Jeśli poszukujesz analogicznych materiałów, co te opisane w niniejszym opracowaniu, to w artykule (http://www.hydro.ioze.pl/nasze-technologie/turbiny-wodne/) znajdującym się tu z pewnością je odnajdziesz.

Warto więc przed podjęciem decyzji zrobić kosztorys.