Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Koty często umieją uszczęśliwić swych właścicieli — musimy o nie jednak dbać oraz mądrze karmić

  • Posted on: 25 January 2022
  • By: addmean
Twierdzi się, że pies jest najwierniejszym towarzyszem człowieka. Jednak kociak także może sprawić, że nasz dom będzie szczęśliwy.


Zwykle słyszy się od różnych osób opinie, że kociaki są złośliwe.


koty - płótno
Author: Krzysztof Belczyński
Source: http://www.flickr.com


To kłamstwo. Wszyscy specjaliści od kotów przekonują, że kotki bywają jak dzieci. Gdy się nudzą oraz nie mają czym się bawić, to zaczynają sobie wyszukiwać zabawę tam, gdzie nie wolno. Więc drapią meble, gryzą drzwi i zrzucają przeróżne przedmioty. Przecież kot to nie mebel. Jeśli przygarniamy do domu zwierzaka, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że musimy się z nim często pobawić. Ale również czyścić kuwetę i mądrze karmić. Powinniśmy zatrzymać się na chwilę na temacie karmy dla kotów. Powinna być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla maluchów są całkowicie inne zestawy, gdyż potrzebują one znacznie więcej różnych mikroelementów i białek. Dorosły kot też potrzebuje niejednolitej Diety. Trzeba zatem o tym porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma (zobacz: najlepsza karma dla szczeniaka) powinna być najwyższej jakości. Powinna zawierać kwasy omega oraz przeróżne witaminy. Musi być także pyszna. Są tacy, którzy twierdzą, że koty powinny jeść wyłącznie suchą lub mokrą karmę. Inni z kolei powtarzają, że da się to mieszać i dawać im częściej suchą karmę, a przykładowo wieczorem — mokrą.
Musimy sami wypracować najlepsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego ulubieńca. Co jakiś czas można zmieniać smaki jego jedzenia oraz serwować mu smakołyki, które znajdziemy w ofercie większości firm, które produkują karmy.