Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Przyjście na świat smyka to piękny moment i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

  • Posted on: 23 February 2022
  • By: addmean
Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, żeby ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.


Każda mama potwierdzi, że pierwszy rok brzdąca jest niezwykle ważny.
pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to okres, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi wyłącznie o mleko i pilnowanie, ale o tworzenie się pięknej więzi, która może zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już jedynie o swoim słoneczku, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne wydaje się być to, aby zdawać sobie sprawę z tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego berbecia. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie powinna być również niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Więc w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało która kobieta teraz zarabia najniższą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeśli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez kłopotu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego.

Ten artykuł jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę na więcej wątki? Zatem nie ociągaj się i klikaj identyfikacja firmy w poniższy link.

Dziś możemy też liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych programów.