Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Każdy, kto ma w mieszkaniu zwierzaka, musi mieć też dla nich weterynarza

  • Posted on: 1 February 2022
  • By: addmean
Zwierzęta bywają dla człowieka zazwyczaj członkami rodziny — z tego powodu troszczymy się o nich,kiedy chorują.


Każdy zwierzak trzymany w domu musi choć raz w życiu odwiedzić weterynarza.


jazda konna
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com
Oceni on ogólnie zdrowie naszego zwierzaka i założy mu książeczkę zdrowia. Tam będzie wpisywał wSzelkie kolejne wizyty oraz zabiegi. Rzecz jasna odmienna jest procedura z różnymi zwierzętami. Z jaszczurkami na przykład rzadko kiedy ktokolwiek wybiera się do kliniki weterynaryjnej. Z kotami już bardziej regularnie, a najczęściej weterynarz widzi pewnie psy. Czworonogi zazwyczaj się chipuje, by informacja o ich właścicielu znalazła się w ewidencji. To samo dotyczy kotków. Je także najczęściej poddaje się sterylizacji. Jest to zabieg, który przeprowadza się dla ogólnej korzyści. Domownicy nie będą musieli przeżywać męki, gdy kot zaczyna szaleć w czasie rui, a sam kot (zwłaszcza kotka) na pewno nie będzie miał kłopotów zdrowotnych. Przy wyborze weterynarza powinniśmy kierować się radami przyjaciół lub ocenami z sieci.

Odczuwasz ochotę na nowe interesujące wpisy? Nie ociągaj się! Opracowaliśmy ich przecież dużo. Zatem klikaj (animalab.eu/pl/) i ciesz się nowymi opisami.

Mądrze byłoby wyszukać takiego weterynarza, który zatrudniony jest w dobrze wyposażonej klinice. Muszą znajdować się tam aparaty dla przykładu do robienia USG i zdjęć rentgenowskich. Dzięki temu w nagłych przypadkach będzie można od razu sprawdzić, jakie są obrażenia.


Co istotne, trzeba także zaobserwować, jaki lekarz ma stosunek do zwierząt. Powinien być cierpliwy oraz umieć sobie zjednywać ich przyjaźń. Osoby nerwowe albo nadpobudliwe nie są raczej dobrymi specjalistami w tej dziedzinie.