Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Powrót mody na lite drewno. Co warto wiedzieć?

  • Posted on: 1 January 2022
  • By: addmean
W dzisiejszych trendach związanych z wykańczaniem i meblowaniem mieszkań i domów ciężko nie zauważyć powracającej mody na lite drewno. Tego typu zmiany związane są głównie ze znudzeniem produktami drewnopodobnymi oferowanymi w sklepach sieciowych. Wraz z upływem lat standard życia w naszym kraju wzrasta, przez co ludzie są bogatsi i stać ich na więcej.


Meble
drewniany parkiet
Author: Akasa Gestión Consultores SL
Source: http://www.flickr.com
i podłogi produkowane z drewnopodobnych płyt, które osiągnęły sukces na rynku jeszcze kilka lat temu, głównie ze względu na niską cenę w stosunku do drewnianych odpowiedników, dziś coraz częściej są uważane za tandetę. Wynika to głównie z ich stosunkowo małej trwałości i praktycznym braku możliwości renowacji.

Zainteresowały Cię wątki stworzone w tym poście? Odczuwasz jednak braki? Więc zapraszamy do następnej strony - naciśnij tu ogrodzenia betonowe dolnośląskie i przenieś się tam.


Kiedy do powszechnej sprzedaży weszły panele podłogowe wykonane z płyt HDF, narodziła się bardzo powszechna moda na tego rodzaju podłogi. Ich najwązniejszą zaletą jest fakt, iż są tanie. Minusem jest na pewno ich wygląd. Co prawda współcześnie można zakupić panele idealnie imitujące prawdziwy parkiet, są one jednak stosunkowo droższe. Ciężko również liczyć na podobną do litego drewna trwałość. Panele podłogowe, stworzone z drewnopodobnych płyt, zazwyczaj pokrywane okleinami są właściwie jednorazowe. Nie ma możliwości ich renowacji i przywrócenia do stanu pierwotnego.
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku parkietów wykonanych z drewna. Tutaj, mimo iż inwestycja jest o wiele większa, niż w przypadku paneli podłogowych, to mamy jednak pewność, iż jest ona na całe życie. Nawet jeśli nasza podłoga złożona z drewnianych klepek zostanie zniszczona przez upływ czasu, w niektórych miejscach zetrze się lakier,
lśniący parkiet
Author: Marco Assini
Source: http://www.flickr.com
a pomiędzy deski dostaną się zabrudzenia – będzie możliwość wycyklinowania jej .


Proces ten oznacza usunięcie wierzchniej, uszkodzonej warstwy drewna, polerowanie jego powierzchni, wypełnianie jakichkolwiek ubytków oraz impregnację całej powierzchni podłogi na wiele kolejnych lat.
Tego rodzaju procedury muszą być oczywiście wykonywane przez odpowiednio przeszkolonego specjalistę. Dobrze jest odpowiednio rozeznać się w usługach różnych firm i na przykład poczytać opinie internautów na ich temat. Jeżeli mieszkamy w Katowicach, to wystarczy np. wrzucić do wyszukiwarki frazę ‘cyklinowanie katowice’ lub ‘układanie parkietu katowice’ (cyklinowanie-kusmierski.pl/), a dostaniemy mnóstwo przekierowań na witryny internetowe specjalistów zajmujących się tego typu usługami w tym rejonie. W związku ze wspomnianym powrotem mody na lite drewno i parkiety, ilość tego rodzaju firm nieustannie rośnie, w związku z czym każdy odnajdzie coś dla siebie - aktualna oferta cyklinowania w Katowicach.