Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

A może swoją pierwszą komodę do domu zrobisz samodzielnie? Spróbuj już dziś!

  • Posted on: 14 July 2022
  • By: addmean
Jeśli rozejrzysz się po sklepach meblowych, możesz zaznać wrażenia iż koszty mebli są sporo za wysokie w stosunku do wartości. Nawet niewielki mebel z zwykłej płyty wiórowej może kosztować dużo. Jeśli masz odrobinę miejsca w warsztacie a także zdolność do majsterkowania, z pewnością uda ci się samemu wykonać o wiele piękniejsze regały za ułamek ceny tych które oferowane są w sklepie.


Dodatkowo twoje meble będą dokładnie dobrane pod względem wymiarów. Co więcej – tworzenie mebli to ciekawa zabawa. Z pewnością dobrze zrobi Ci trochę ruchu oraz wysiłku fizycznego.

płyta stolarska
Author: Matt
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcesz tracić czasu na tworzenie własnego projektu, możesz skorzystać z pojemności internetu. W sieci sporo osób zamieszcza już opracowane projekty mebli, dzięki czemu jesteśmy w stanie od razu kupić płyty w właściwych rozmiarach. Płyty wiórowe to jedno z odpowiedniejszych oraz niedrogich rozwiązań.http://probudiament.pl/ (probudiament.pl/)Aby zamówić płyty wybieramy się do stolarza wraz z kartką z rozrysowanymi meblami i wyszukujemy odpowiadające okleiny. Okleina musi być z PCV, ponieważ ten wariant jest bowiem najbardziej odporny.

Płyty stolarskie zakwalifikowane są obok sklejki do najstarszych półfabrykatów wykorzystywanych w przemyśle meblarskim- płyty stolarskie oferta. Płyty te posiadają porównywalną budowę do sklejek. Stworzone się one z warstwy środkowej oraz warstw zewnętrznych zwanych odłogami. W przeciwieństwie do sklejki płyta stolarska wyróżnia się mniejszym ciężarem. Wytwarzanie tego typu płyt ma głównie na celu wyrównanie naprężeń powstających pod wpływem pęcznienia i kurczenia się drewna, a dzięki temu uzyskanie materiału o mniejszej podatności na odkształcania.


prace stolarskie, stolarz
Author: Marco Enzo Squillacioti
Source: http://www.flickr.com
Gdy już kupiliśmy nasze materiały potrzebujemy jeszcze fragmentów mocujących. Będą to kołki meblowe a także zaślepki w barwie takiej samej jak okleina. Gdy montujemy szafkę z drzwiczkami, musimy jeszcze kupić fronty a także zawiasy mocujące.

Skręcanie mebli to głównie męskie hobby. Zyskujemy satysfakcję ze stworzenia mebli praktycznie od zera. Przyoszczędzamy także pieniądze. Jeśli nas to zajęcie zainspiruje to powinniśmy zająć się tym zawodowo i co ważne możemy zarabiać.