Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Nadchodzi chłodniejszy okres, już niedługo będzie działać ogrzewanie, zatem to odpowiednia pora, by pomyśleć o podzielnikach ciepła

  • Posted on: 15 December 2022
  • By: addmean
Kiedy za oknem robi się chłodniej, w domach uruchamia się ogrzewanie, aby cieszyć ciepłem i miłą atmosferą. W przypadku domków jednorodzinnych każdy właściciel sam musi myśleć nad sposobem ogrzania budynku oraz o kosztach z tym związanych.
W blokach najczęściej stosuje się usługi elektrociepłowni, a zużyte ciepło trzeba rozliczyć.


Pomagają w tym podzielniki ciepła


W wypadku, kiedy mieszka się w kamienicy i wykorzystuje się ciepło pochodzące z elektrociepłowni, trzeba odpowiednio rozliczyć zużyte ciepło. Dawniej najczęściej czyniono tak, że wszyscy mieszkańcy bloku opłacali takie same rachunki za wykorzystane ciepło. Dzisiaj takie rozwiązanie okazuje się nie do pomyślenia, gdyż każdy pragnie płacić tylko tyle, ile osobiście wykorzystał. Z sukcesem stosuje się podzielniki ciepła, które pomagają wyodrębnić ciepło dla określonych mieszkań oraz rozliczać rachunki według rzeczywistego zużycia - doskonałe podzielniki ciepła.


kabina prysznicowa
Author: Cesana
Source: Cesana


Teraz wykorzystuje się naprawdę nowoczesne podzielniki ciepła


Przez te lata stosowano przeróżne podzielniki ciepła, w tym podzielniki cieczowe.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna informacja. Zatem kliknij tu maszyna pomiarowa cmm i oglądaj bez ograniczeń kolejne rzetelne posty.

W obecnych czasach coraz częściej rezygnuje się z nich na rzecz podzielników elektronicznych. Takie podzielniki okazują się bardzo precyzyjne, jak także zapewniają wysoki komfort działania. Dzięki temu rozliczanie ciepła przebiega w wygodnych warunkach oraz nie czyni większych trudności - sprawdzone rozliczanie ciepła.
Warto pamiętać też o tym, że kiedy otrzymuje się rachunek, zostanie uwzględniona w nim opłata stała, jak też koszty powiązane z ogrzewaniem przestrzeni wspólnych, jak chociażby klatki schodowe lub suszarnie.