Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jaką kabinę prysznicową kupić do łazienki? Czy będzie lepsza niż wanna?

  • Posted on: 6 April 2022
  • By: addmean
Być może mamy przed sobą remont łazienki. Jeżeli tak dobrze jest rozpocząć od tego co faktycznie ważne - od kabiny prysznicowej. Na niezbyt dużym metraży będzie ona świetnie zastępować wannę, zaś w dużym mieszkaniu będzie stanowić jej wygodne uzupełnienie. Warto więc przy okazji remontu, zmienić nawyki i miast dłuższych kąpiel (niezbyt oszczędnych) w wannie, dobrze jest użyć oszczędzającego czasu prysznica. Jakie są tego powody?

Prysznic to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy, lecz też miejsca i wody. Zajmuje o wiele krócej aniżeli kąpiel w wannie, do tego zużywamy przy tym mniej wody, dlatego rachunki są mniejsze. Kabina prysznicowa jest świetnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni, ponieważ zajmuje jedynie 1 mkw. Wybierają kabinę warto wydać pieniądze na najlepsze materiały, jeśli chcemy, by remontu nie powtarzać co kilka lat. Mało tego, jest możliwość dobrania kabiny do różnych typów pomieszczeń. Takie możliwości oferują kabiny prysznicowe na wymiar Wrocław. Dzięki temu możemy wybrać odpowiedni prysznic do każdej łazienki.
Prysznic
Author: KOŁO


Warto pamiętać jednakże, że nawet jak mamy w planach zakupić kabinę przez internet, to najpierw należy obejrzeć interesujący nas model w sklepie i spytać specjalistę o radę. Dzięki temu upewnimy się, że kabina z każdej ze stron posiada na przykład taki sam kolor. Następnie należy sprawdzić drzwi kabiny, powinny one zamykać się bez oporu, uchwyty zaś powinny być solidne i łatwe do złapania nawet mokrymi rękami. Sporo ludzi wstawia prysznic w rogu pomieszczenia. To najbardziej łatwe, lecz nie jedyne rozwiązanie. Kiedy planujemy rozkład pomieszczenia, powinniśmy kierować się umiejscowieniem kanalizacji oraz instalacji wodnych. Kabinę trzeba zamontować bezpośrednio na podłodze lub na brodziku.Sprawdź więcej.


Kabina stojąca osobno to najlepsze rozwiązanie dla dużych łazienek. Choć projektanci wnętrz będą z pewnością namawiać na właśnie tego typu rozwiązanie, to zanim podejmiemy decyzję musimy sprawdzić, jak z tego punktu pomieszczenia będzie odpływać woda. Przewód, jaki łączy brodzik z pionem kanalizacyjnym, musi mieć nachylenie pod kątem 4-5 procent. Te kwestie muszą być sprawdzone wcześniej, ponieważ zbagatelizowanie tego wiążę się z późniejszymi kłopotami. A jak wiadomo, tego typu naprawa naprawa okien warszawa to konieczność dużego demontażu pięknie urządzonego już wnętrza.