Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Co należy wiedzieć o przedłużaczach budowlanych? Które sprawy są faktycznie kluczowe?

  • Posted on: 9 November 2022
  • By: addmean
W przemyśle czy na placach budów z większą częstotliwością do uruchamiania urządzeń które można przenosić używa się przedłużacze bębnowe. Ich ogólnodostepność i dość przystępna cena, sprawiają, że coraz większa liczba tych maszyn wykorzystywana jest do pracy w instalacjach elektrycznych. Jednak, dość często osoby które ich używają nie pamiętają , że przedłużacze budowlane, jak pozostałe urządzenie elektryczne, jest zobligowane spełniać odpowiednie normy.


Bardzo ważne przy wyborze przedłużacza są zagadnienia mechaniczne, z rodzaju trwałość bębna czy tolerancja na wodę. Jednak, w tym samym czasie nie pamięta się o
budowa
Author: Alex Pepperhill
Source: http://www.flickr.com
wymogach natury elektrycznej. Dlatego niezwykle istotne jest, by przemyśleć analizę obciążalności długotrwałej przewodów stosowanych do budowy przedłużaczy bębnowych. Każdy z oferowanych na rynku przedłużaczy wyróżnia się określonymi wskaźnikami. Istotne są przede wszystkim parametry mechaniczne, ale także natury elektrycznej. Jeżeli mowa o takich kwestiach to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że podstawowe elektryczne wskaźniki przedłużaczy bębnowych to pięć pojęć.

Napisaliśmy dla Ciebie bardzo ciekawy artykuł, zatem nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Przede wszystkim napięcie znamionowe.

Powszechnie widzimy przedłużacze wykonywane na napięcie 230 V lub 400 V, w tym samym czasie spotkać też możemy urządzenia umożliwiające podłączenie tak urządzeń jedno, jak i trójfazowych. Inna sprawa, to liczba i typ gniazdek – ogólnie stosuje się przedłużaczy z liczebnością gniazdek od jeden do czterech, długość przewodu naciągniętego na bęben – w standardowe przewody nie są dłuższe niż 50 metrów długości. Ostatnie wytyczne to przekrój znamionowy żył przewodu, jak i materiał izolacyjny przewodu.


Na wartość prądu, który długotrwale przepływa przez przewód wpływa przekrój znamionowy żył stosowanego przewodu i materiał izolacyjny używany do jego budowy. Niezwykle istotny więc z tego powodu jest moment układania przewodu. W czasie używania przedłużaczy bębnowych, przy przestrzeganiu właściwych norm bezpieczeństwa, można stwierdzić,że przewód jest zawsze ułożony w powietrzu i istotnie dla takich warunków pracy powinniśmy określać jego możliwość obciążenia prądową długotrwałą.

To bardzo istotne informacje, o których należy zawsze pamiętać (szczegóły na stronie). Ogólnie jeżeli chodzi o sprzęt wykorzystywany w przemyśle i budownictwie, każda tego typu kwestia powinna być doskonale poznana. I to od małych do największych rzeczy, od zwykłej opaski kablowej do największych urządzeń