Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób funkcjonują promienniki podczerwieni? Pod jakim względem technologia ta jest inna od tej klasycznej?

  • Posted on: 6 October 2022
  • By: addmean
Form ogrzewania pomieszczeń jest całkiem sporo. Obecnie można wybierać spośród wielu typów takich sprzętów, które zmieniają różne rodzaje energii w ciepło.


Przykładem takich urządzeń są panele na podczerwień.
Są to Urządzenia, jakie cieszą się rosnącą popularnością. Zamieniają one energię elektryczną na ciepło, które promieniuje oraz rozchodzi się po pomieszczeniu.

Bardzo ekscytuje Cię rozpatrywana w tym artykule kwestia? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten odsyłacz i zdobądź cenne informacje.

Takie promienniki ciepła funkcjonują w trochę inny sposób niż standardowe grzejniki wiszące na ścianie. W tym wypadku technologia jest już inna.


odlewy
Author: OKFoundryCompany
Source: http://www.flickr.com


Po pierwsze nagrzewają się do o znacznie większych temperatur. Poza tym, jak sama nazwa wskazuje wykorzystują promieniowanie. Odzwierciedlają działanie słońca. Panele na podczerwień wysyłają promienie podczerwone ogrzewając bezpośrednio rzeczy i osoby znajdujące się w danym pomieszczeniu (global-online.pl). Tutaj dochodzi też coś dodatkowego, gdyż ciepło, które wnika w przedmioty, jest później oddawane otoczeniu.

To w dużej mierze wpływa na to, jak wysoką temperaturę czujemy rzeczywiście. Jest ona często wyższa od tej panującej faktycznie w pomieszczeniu. W tym wypadku widać też na czym polega oszczędność takiego systemu. Takie promienniki ciepła bowiem umożliwiają uzyskanie cieplnego komfortu w niższej temperaturze (Global). Gdy porównamy do grzejników standardowych musielibyśmy mieć temperaturę większą. Z tego względu ogrzewamy pomieszczenie mniejszym nakładem energii.
Ten rodzaj urządzeń to interesująca alternatywa dla ogrzewania tradycyjnego, warto rozważyć montaż takich urządzeń. Szczególnie w pomieszczeniach małych, gdzie nie trzeba tak dużej mocy, mogą okazać się one opłacalną inwestycją.