Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Kilka podstawowych informacji w temacie budowy, zasady działania oraz przeznaczenia zbiorników ciśnieniowych.

  • Posted on: 10 March 2022
  • By: addmean
W wielu instalacjach przemysłowych niezwykle istotną rolę mają ciśnieniowe zbiorniki. Jak sama ich nazwa wskazuje, przeznaczone są do przechowywania w nich substancji które się znajdują pod większym ciśnieniem niż atmosferyczne.
zbiorniki powietrza
Author: Legi
Source: Legi


zbiorniki ciśnieniowe
Author: Röben
Source: Röben


Substancjami takimi są między innymi rozmaite gazy i ciecze, w tym palne czy żrące.

Czy niniejszy artykuł jest według Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to z pewnością zaabsorbuje Cię także to wiarygodne opracowanie (http://www.convi.pl/falbany-gumowe/) - traktuje o podobnej problematyce.

Dlatego też zbiorniki ciśnieniowe zrobione być muszą z dobrze dobranego materiału, który uwzględni właściwości chemiczne przechowywanych substancji. Najczęściej będzie to dobry gatunek stali, która daje odpowiednią wytrzymałość mechaniczną i odporność na trudne warunki. Ze względu na wysokie ciśnienie panujące w środku zbiorniki także muszą być w należycie wykonane i zaprojektowane, ponieważ bezpieczeństwo ich użytkowania jest kluczową sprawą - sprawdź to.


pokój dziecięcy


Właściwości, które mają posiadać zbiorniki powietrza są bardzo dokładnie wyznaczone przepisami i każdy z producentów musi ich rygorystycznie przestrzegać. Ze względu na parametry wytrzymałościowe najczęściej projektuje się je w kształcie cylindrycznym, z przyspawanymi lub wytłoczonymi denkami. Ważnym elementem który pracuje razem ze zbiornikiem jest zawór który pozwala na opróżnianie i napełnianie. On również musi spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy. Zgodnie z regulacjami każdy zbiornik musi co pewien okres czasu przejść badania potwierdzające jego wytrzymałość - polecam te zbiorniki ciśnieniowe.
Jest to konieczne ze względu na to, że w takich elementach po dłuższym okresie użytkowania przy podwyższonym ciśnieniu mogą zajść zmiany powodujące ryzyko uszkodzenia.