Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

System rozliczenia ciepła - a więc, jaka metodą rozdzielić cennik ogrzewania?

  • Posted on: 4 October 2022
  • By: addmean
W jaki sposób dzielone bywają koszty ogrzewania dostarczane do budynków wielodzietnych? Nie wiesz? Przeczytaj nasz artykuł!


Rozliczanie ciepła (w inny sposób można je nazwać "opłatą za ciepełko") - to nic innego jak rozliczenie z dobrze naszym osobom znanych ciepłomierzy (ich fachowa nazewnictwo to bywa układ pomiarowo-rozliczeniowy), które ukazują, jak dużo za konkretny okres "pobraliśmy" ciepła.


rozliczanie ciepła


podzielniki kosztów ogrzewania
Author: michimaya
Source: http://www.flickr.com


Należy nie zapomnieć, iż w szczególności ceny budowli ponosi jego właściciel - naszym zadaniem bywa zapłacić Faktyczny zużyty przez Nasze osoby wskaźnik przyrządu pomiarowego ciepłomierza, można o tym poczyrać na stronie bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/155/.
Jeśli chodzi o samiutkie podzielniki kosztów ogrzewania (zwane również podzielnikami ciepła) to są to urządzenia, montowane na kaloryferach centralnego ogrzewania, które służą do wspomnianych wyżej Kosztorysów kosztów ciepła. Istnieją trzy typy podzielników: Podzielnik wyparkowy, podzielnik elektryczny z jednym czujnikiem temperatury, podzielnik elektryczny zdwójką czujnikami temperatury.

Podoba Ci taki tekst? To świetnie, sprawdź stronę zawór motylkowy pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Samiutkie ogrzewanie, które przechodzi poprzez grzejnik, bywa zapisywane poprzez zamontowany na nim podzielnik ciepła. Ogólnikowym zadaniem podzielnika kosztów ogrzewania jest wyszczególnianie konkretnego mieszkania z calutkiego budynku i stwierdzenie zmordowanego w nim ciepła. Ważne także przy obliczaniu kwoty jest wielkość lokalu oraz samiutkiego kaloryfera (instalacji).


Należy też powiedzieć, iż metoda ta (używanie podzielników) od latek pobudza kontrowersje - wiele ludzi skłania się w dalszym ciągu rozliczać się na podstawie powierzchni użytkowej. Co jest lepsze, a co bardziej złe? Zostawiamy to Waszej ocenie.