Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Które zbiorniki są odpowiednie do przechowywania odpadów gazowych? Czym powinny się charakteryzować?

  • Posted on: 19 December 2021
  • By: addmean
Każdy odpad powinien być właściwie zutylizowany, mówi o tym ustawa. Zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku na temat odpadów, magazynowanie odpadów jest czasowym przetrzymywaniem lub gromadzeniem ich przed przetransportowaniem, odzyskiem lub unieszkodliwianiem. Składowanie odpadów możemy podzielić na odpady stałe, do których należą te o dużych rozmiarach, jak gruz z budowy, drugą grupę stanowią odpady płynne, a trzecią - na tej skupimy się w tym artykule – odpady gazowe.

Zbiornik ciśnieniowy
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Odpady tego typu gromadzone są nie aż tak często, a to dlatego, iż wytwarza się je w sposób ciągły w procesie, który jest źródłem ich powstania. Są w związku z tym ciągle wykorzystywane, neutralizowane oraz odprowadzane do atmosfery. Odpady gazowe należy natomiast przechowywać wtedy, gdy nie możemy ich odprowadzić bezpośrednio do otoczenia - w formie, której występują, zaś w miejscu ich powstania nie istnieje odpowiednia instalacja do ich unieszkodliwiania. Do tego celu wykorzystuje się różnorakie zbiorniki.Bardziej znane zbiorniki niskociśnieniowe -cechują się tym, że gazy, które się w nich znajdują posiadają stałe ciśnienie, zaś przestrzeń magazynowa może się zmieniać.

Pragniesz poczytać więcej na ten temat - na pewno zaintryguje Cię bieżąca publikacja (http://www.schweitzerpolska.pl/pl/4/preparaty-chemiczne.html), którą stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej detali wejdź w link.

Kolejny typ, zbiorniki dzwonowe posiadają ruchome człony płaszcza, które złączone są teleskopowo oraz zamykanie cieczowe - hydrauliczne. Prawdopodobne jest powiększanie albo pomniejszanie przestrzeni do magazynowania w momencie zapełnienia albo opróżniania zbiornika. Powinny być one ogrzewane w zimie, ponieważ dolne zamknięcie oraz uszczelnianie stanowi woda. Zbiorniki typu membranowego wykorzystuje się do przechowywania niewielkich ilości odpadów gazowych. Tego typu zbiorniki mają kształt kuli, ich górna część jest obciążona dodatkowymi ciężarami. Mogą być łatwo transportowane i ustawiane w różnych miejscach.
W zbiornikach wysokociśnieniowych gazy przechowywane są w warunkach stałej objętości i zmiennym ciśnieniu. Zbiorniki oraz pojemniki będące stale w jednym miejscu wykorzystywane są do magazynowania niedużych ilości gazu. Do trzymania sporych ilości stosuje się zbiorniki kuliste. Zbiorniki wysokociśnieniowe posiadają specjalne zawory, zaś do ich wypełnienia stosuje się sprężarki. Magazyny pod ziemią są doskonałe do przechowywania dużych ilości odpadków gazowych. Mogą być umieszkone w wyrobiskach albo odwiertach od wód podziemnych. Umiejscowienie takiego schowka jest uzależnione od stabilności sejsmicznej danego miejsca.