Obecnie ciężko się obyć bez komputera bądź innego przenośnego urządzenia z dostępem do internetu. Sprzęty elektroniczne nie służą wyłącznie do pracy, ale także w ogromnym stopniu do zabawy. Jedną z wyjątkowo powszechnych rozrywek są gry internetowe. Czy dobrze jest zostać ich entuzjastą i dlaczego tak wiele osób za nimi przepada?


gry online
Author: Saiko Weiss
Source: http://www.flickr.com
Kluczowym powodem jest możliwość zintegrowania się z innymi użytkownikami. Choć w grze stajemy się na ogół innymi charakterami i wybieramy pasujący nam awatar, to doceniamy grę z realnymi ludźmi, którzy przeżywają rozgrywki w identycznym stopniu, co my. Gry towarzysta, choć dzieją się w sieci, to integrują i pomagają w nawiązywaniu przyjaźni. Czasem kilka minut wspólnej gry starczy, by kogoś polubić i chcieć stworzyć z nim harmonijny duet (www.wcograc.pl/urban-rivals).

Po drugie, mamy łatwy dostęp do internetowych rozrywek. Możemy wybierać różne gry. Superbohater to postać, jaką zawsze chciałeś być? Nic prostszego, wystarczy wyszukać grę o mocarzach i już można ratować świat. Wiele gier jest darmowych, co jest wyjątkowo ważne dla młodszych graczy, jakim mogłoby nie starczyć kieszonkowego na takie wydatki. Niebywale popularna jest też gra Urban Rivals, która, co najważniejsze, jest dostępna nie tylko na komputer, ale również na urządzenia mobilne. Gracze zbierają kolekcjonerskie karty, które stanowią określonych bohaterów i uczestniczą później w walkach. Kto zwycięży? To nigdy nie jest pewne. Trzeba po prostu zostać najlepszym.

Gry online (przejdź do strony) mają również niezaprzeczalny wpływ na rozwój logicznego rozumowania. Gracz musi często zdobywać informacje na temat określonych dyscyplin związanych z tematyką gry, podejmować odpowiednie decyzje i przewidywać reakcje innych osób. Dodatkowo gry rozwijają spostrzegawczość, uczą cierpliwości oraz zdrowego współzawodnictwa i podporządkowywania się zasadom wyznaczonym w grze, inaczej konto gracza może zostać zablokowane.


gry online
Author: Enrico Strocchi
Source: http://www.flickr.com
Jeśli do tej pory nie przepadaliśmy za grami na komputerze, dobrze jest rozpocząć od darmowych rozgrywek, aby przekonać się czy to dobra zabawa dla nas. Inaczej zmarnujemy jedynie pieniądze - choć nie będą to spore sumy, to nie warto ich zaprzepaszczać. Gry towarzystwa w internecie mogą być w istocie znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu.