Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Najlepsze blachy hardox

  • Posted on: 20 December 2021
  • By: addmean
Przemysłowe maszyny, zwłaszcza pracujące przy wszelakich pracach drogowych, wykopaliskowych czy górniczych muszą być należycie wytrzymałe i mocne. Jeśli łyżka od koparki czy stalowe lemiesze łamałyby się co kilka dni, to po pierwsze nie można by było nic do końca zrobić, a poza tym kwoty na naprawę i wymianę części byłyby ogromne. Dlatego też w każdym urządzeniu, które musi ciężko i bezawaryjnie pracować, wymagane jest użycie odpowiednich materiałów.


Blacha i stal
Author: PROJECT_MANAGER
Source: http://www.flickr.com

Jeżeli nawet zwiększy to proces produkcji i sprzęt stanie się znacznie droższy, to tak naprawdę długa i bezawaryjna praca na pewno to zrekompensuje (odnośnik do strony).

Z pewnością zafascynują Cię opisywane dane, więc przeczytaj szczegółowo pełny raport, który ma dużo godnych zapamiętania informacji, to podobna tematyka jak w tym materiale.

Mogło się o tym przekonać o tym spore grono przedsiębiorców, którzy skusili się na tańszy, ale gorszy jakościowo sprzęt, a gdy coś uległo awarii, to straty które wyszły z tej przyczyny sporo przewyższały większy koszt kupna. Dlatego też podczas planowania kupna na przykład sprzętu budowlanego nie warto robić pozornych oszczędności, znacznie korzystniej jest nawet przy pomocy kredytów kupić sprzęt najlepszej jakości, co do jakiego możemy być pewni, że będzie służyć długo i bezawaryjnej, a ewentualne problemy zostaną naprawione w krótkim czasie.


Od kilkunastu lat w maszynach narażonych na bezpośredni kontakt z kamieniami, ziemią czy żwirem do najbardziej wrażliwych części używane są blachy trudnościeralne. Jak nawet ich nazwa wskazuje, cechują się one dużym stopniem odporności na uszkodzenia powodowane mechanicznymi uszkodzeniami. Ponieważ ten rodzaj stali nie jest tani, to wykonuje się z niego fragmenty takie jak na przykład łyżki do koparek, elementy maszyn (zobacz koniecznie maszyny do obróbki drewna) do kruszenia lub lemiesze do pługów i spychaczy. Zastosowanie takie stali powoduje, że kruszarka albo koparka nie będzie się psuła co kilka dni. Rzecz jasna jak to z większością sprzętów bywa, przy długiej eksploatacji również elementy wykonane z najtwardszej stali się uszkodzą, jednak dzieje się to znacznie rzadziej, niż przy elementach zrobionych z innych materiałów (link do strony firmowej). Pośród stali trudnościeralnych na szczególne znaczenie będą zasługiwać blachy , części z nich wykonane przeznaczane są do najcięższych prac i w każdej sytuacji sobie poradzą.