Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób układać produkty spożywcze w lodówce, żeby najdłużej zachowały świeżość?

  • Posted on: 23 December 2021
  • By: addmean
Zmrożone masło oraz warzywa, nazbyt szybko zepsuta kiełbaska - takich przygód możemy ustrzec się. Starczy opracować właściwe ułożenie artykułów w schładzarce. Prawidłowy układ towarów zgodny z zasadami to najodpowiedniejsze wyjście. Dzięki temu zapewnimy wyrobom świeżość oraz smak przez dłuższy okres, a równocześnie unikniemy marnowania pokarmu powodowanego niewłaściwym składowaniem.


W odpowiednio zagospodarowanej chłodziarce istnieje ściśle określona hierarchia. Jest tak, gdyż wewnątrz schładzarki najczęściej zachodzą pewne różnice temperatur. Najwyższa półeczka jest najcieplejszym miejscem, w związku z tym powinna być zarezerwowana dla wyrobów o długiej trwałości, np. żywności przechowywanej w słoikach. Na górze schładzarki warto ulokować dżemy albo warzywa zamknięte w hermetycznych opakowaniach. Przestrzeń na górnych półkach nadaje się również doskonale do przechowywania ciast takich, jak chociażby serniki, które to wymagają chłodzenia, ale nie bardzo niskich temperatur.
Urządzenia chłodnicze
Author: Emilian Robert Vicol
Source: http://www.flickr.com


Poniżej, na centralnych półkach można przechowywać żywność o mniejszej trwałości. To idealne miejsce na potrawy, jakie planujemy odgrzać w najbliższej przyszłości. Można umieścić tu również wyroby takie jak nabiał (śmietana), które wymagają składowania w temperaturze niższej aniżeli 5°C. Najzimniejsze miejsce, zatem niskie półki, winniśmy przeznaczyć na pożywienie, które psuje się najszybciej. Tu warto umieścić mięso, ryby oraz wędliny, a także pokrojone owoce albo warzywa jak też produkty w otwartych już opakowaniach. Świetnym pomysłem jest też rozmieszczenie tutaj rzeczy, po które sięgamy najczęściej. Dzięki temu, że znajdować się będą w bez trudu przystępnym punkcie, zredukujemy czas, w którym będą otwarte drzwi schładzarki. Będzie to korzystnie wpływało na kondycję naszej schładzarki.

Kiedy stwierdzisz, że ten tekst jest interesujący, kliknij na odsyłacz do źródła (https://vacuum-tech.pl/kategoria-produktu/separator-wydechowy/), który zawiera fascynujące informacje na opisywany wątek - będą one z pewnością ciekawe.

Jeśli jednak chłodziarka ulegnie awarii, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: naprawa urządzeń chłodniczych Warszawa. Informacje o serwisie lodówek i chłodziarek.


Przegródki a także szuflady mieszczące się na samym spodzie chłodziarki określone są na świeże warzywa, takie jak sałata i przykładowo owoce cytrusowe. Najnowocześniejsze rodzaje lodówek mogą dysponować oddzielną regulacją temperatury w szufladach. Dobierana niezależnie od reszty chłodziarki temperatura umożliwia idealnie dobrać warunki w komorach do artykułów w nich przechowywanych. Można dzięki temu na przykład szybko schłodzić napitki, oraz wino.