Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Elementy aranżacji domu: drzwi wewnętrzne – co jest istotne?

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
W każdym domu znajdują się rozmaite elementy wyposażenia wnętrz, które są potrzebne do tego, aby żyło się nam wygodnie i komfortowo. Wśród nich duże znaczenie mają drzwi wewnętrzne, które pozwalają poczuć się swobodnie. Pojawia się jednak pytanie, na co kierować swoją uwagę przy ich kupnie? Jakie cechy drzwi wewnętrznych są naprawdę ważne? Względem drzwi wewnętrznych nie stawia się tak dużych wymagań, jak w przypadku drzwi prowadzących do domu, które wystawione są na wpływ czynników atmosferycznych.


drzwi wewnętrzne
Author: Andy Mudrak
Source: http://www.flickr.com
Na drzwi wewnętrzne nie świecą promienie słoneczne ani nie pada deszcz czy śnieg. Nie są one również narażone na działanie minusowych temperatur, które mogłyby doprowadzić do ich odkształcania się. Nie oznacza to jednak, że w ich przypadku nie liczy się materiał, z którego zostały zrobione czy sposób w jaki zostały wykonane. Większość osób kupujących drzwi wewnętrzne bierze pod uwagę przede wszystkim ich wygląd zewnętrzny (zależy nam na estetyce). Nie ma w tym nic zaskakującego – przecież drzwi wewnętrzne w duży sposób tworzą charakter pomieszczenia, w którym je umocowano. Pod uwagę trzeba jednak brać pomieszczenie, w którym drzwi mają zostać zamontowane, typ materiału, z którego je zrobiono oraz sposób , w który zostały wykończone, który znacząco wpływa na stosowane metody konserwacji drzwi.

W większości naszych domów zobaczyć można drzwi wewnętrzne rozwieralne, które składają się z ościeżnicy. Mocuje się ją w otworze drzwiowym, a skrzydła umieszcza na niej, stosując do tego celu zawiasy. Drzwi rozwieralne wytwarzane są z drewna litego i klejonego. Do wyboru są również te wyprodukowane z płyty krzemianowe MDF lub HDF. Ta druga jest o wiele twardsza i charakteryzuje się większą gęstością niż drewno lite. Drzwi z niej wykonane poleca się wszystkim tym, którzy chcą kupić produkt mogący przetrwać lata.


Płyta HDF jest w stu procentach odporna na działanie wody. W ogóle się nie paczy i nie odkształca na skutek działania wilgoci. W zdecydowanej większości przypadków drzwi wykańcza się lakierem bądź bejcą. Sprawia to, że możliwe staje się zachowanie naturalnego wyglądu słojów na powierzchni drewna. Można je jednak bez strachu o ich stan techniczny pomalować również farbą. Idealnie sprawdzają się także proste środki mające działanie impregnujące. Chronią one drzwi przed zabrudzeniem i przedłużają ich trwałość.