Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Generalny remont mieszkanka - na czym się skoncentrować?

  • Posted on: 12 November 2022
  • By: addmean
Remont generalny mieszkania za każdym razem jest poważnym projektem, jednak remont mieszkania w starym budownictwie to niekiedy prawdziwe wyzwanie. Nim przystąpimy do renowacji mieszkania w starym budownictwie, najlepiej będzie przygotować listę najważniejszych rzeczy do wykonania. Pomoże to już na etapie projektowania ogarnąć ogół prac, określić priorytety i wstępnie wycenić prace do wykonania. Sprawdź ceny okien, paneli podłogowych, terakoty, itp.


okna
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA
Nieco inaczej do remontu starego mieszkania muszą podejść dotychczasowi, zupełnie inaczej zaś nowi lokatorzy. „Stary" lokator zna swoje mieszkanie i z dużą dozą prawdopodobieństwa jest w stanie określić stan sklepień, posadzek, ścian jak też armatury. Dla nowego posiadacza znajomość faktycznego stanu pomieszczeń nie jest już kwestią tak jasną.

Jeśli masz ochotę znaleźć materiały na ten temat, to przejdź tutaj (https://www.trops.pl/) i zobacz pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Częstokroć nie wiemy, czy oraz jaki wkład w utrzymanie mieszkanka wnieśli poprzedni posiadacze. A nawet - jeżeli coś realizowali - na ile solidnie było to zrobione. Przeszukaj foldery, wbij w przeglądarkę wyrażenia: podłoga korkowa ceny, panele podłogowe ceny lub panele prysznicowe ceny - szczegóły pod linkiem.

Jest kilka głównych punktów, na których trzeba się skupić, ażeby po remoncie nie żałować swoich decyzji. Instalacje - w 99 przypadkach na 100 stare instalacje są do pozbycia się. Trzeba sprawdzić wszelkie rury wodno-kanalizacyjne, gazowe, CO i jeśli jest to konieczne wymienić. Trzeba mieć na uwadze, iż armatura to nie wyłącznie rury ale również zawory, wodomierze, pompy. To znaczy, ujmując w skrócie, urządzenia. Jednak uwaga! Nie pozbywajmy się bez zastanowienia wiekowych żeliwnych wanien
okna
Author: Stolbud Włoszczowa
Source: Stolbud Włoszczowa
bądź umywalek. Po remoncie może się okazać, że w naszej odnowionej łazience będą to prawdziwe perełki. Nie mniej pięknie mogą wyglądać stare żeliwne kaloryfery, jeżeli przeznaczymy troszkę czasu na oskrobanie ich ze starych powłok farby.


Poza tym, okres remontu to doskonały moment na modernizację instalacji elektrycznych. Aluminiowe przewody, leciwy osprzęt, przestarzałe rozdzielnice nie spełniają obecnie żadnych norm. Prócz tego często położenie gniazd jak też włączników nie jest adekwatne z naszymi oczekiwaniami. W trakcie renowacji mamy możliwość to poprawić.

Na liście rzeczy do zrealizowania w czasie generalnego remontu nie może zabraknąć punktu dotyczącego wymiany drzwi zewnętrznych i okien. pamiętajmy, że wymiana stolarki musi przede wszystkim polepszyć warunki termiczne w mieszkaniu a dopiero w drugiej kolejności poprawienie wyglądu. Musimy postanowić czy wstawić okna plastikowe czy z drewna - więcej informacji na ceneo.pl.