Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu, aby uniknąć przykrych niespodzianek?

  • Posted on: 9 November 2022
  • By: addmean
W czasie wyboru nowego projektu domu przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę swoje zasoby finansowe oraz potrzeby w kwestii ilości oraz wielkości pomieszczeń w projektowanym domku. Swoje potrzeby dobrze jest skonfrontować z pozostałymi członkami rodziny. Następnie trzeba określić fundusze, by przystąpić do wybrania projektu.


Oglądając nowe projekty domów cały czas trzeba mieć na uwadze dwie wspomniane kwestie, czyli oczekiwania i finanse.

futurystyczny projekt domów
Author: Robert Konieczny
Jedynie w ten sposób da się ustalić wielkość domu jednorodzinnego. Powszechnie wiadomo, im większy obiekt, tym bardziej komfortowy, ale i zdecydowanie droższy w budowie i późniejszym użytkowaniu.

Interesujący tekst? Jeżeli tak uważasz, wcześniejsza strona (https://log-trans.pl/dzwigi) też przedstawia godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do omawianej problematyki.

Kupując projekt domku należy mieć już wybraną lub kupioną budowlaną działkę. By uniknąć w przyszłości niemiłych niespodzianek należy przed jej kupnem zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Może się niekiedy okazać, że na kupionym terenie nie może być w ogóle zamierzona zabudowa mieszkaniowa i nie uzyska się zezwolenia na budowę domu. Przeglądając nowe projekty domów ważną kwestią wybrania któregoś z nich jest rozmiar działki. Od tego zależy na jaki nowy projekt domu przyszły właściciel się zdecyduje. Często się zdarza, iż właściciel działki chciałby wybudować dom jednopoziomowy ale z uwagi na niedużą działkę jest zmuszony postawić wielopoziomowy domek. Zobacz pco projektujemy Tomasz Włodarczyk.

Wiedząc już jaki metraż oraz jaką bryłę ma mieć przyszły dom mieszkalny trzeba właściwie zaplanować układ pomieszczeń. Na tym etapie kluczowe są potrzeby wszystkich domowników. W pierwszej kolejności trzeba ustalić liczbę potrzebnych pokoi, łazienek i innych pomieszczeń, by następnie dobrze je usytuować. Bardzo istotną kwestią jest usytuowanie pomieszczeń względem kierunków świata. Od nasłonecznionej strony zazwyczaj buduje się salon, natomiast w mniej nasłonecznionej, północnej części buduje się pomieszczenia gospodarcze, przykładowo garaż, spiżarnię.


Oczywiście przy wyborze projekt domu najważniejszą kwestią są fundusze.


Dlatego bezwarunkowo trzeba patrzeć na elementy konstrukcyjne i materiały wykończeniowe. Im więcej różnorakich balkonów i rozwiązań, tym wyższy koszt realizacji inwestycji. Szczególnie ważny jest też wybór dachu. Dwuspadkowy jest zdecydowanie mniej kosztowny od wielospadkowego, lecz nie zawsze nadaje się do wybranego projektu. Zatem, przy wyborze projektu koniecznie należy mieć ustalone własne i innych członków potrzeby i ustalony budżet. Dobrze jest mieć wcześniej wykupioną lub wybraną budowlaną działkę.