Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

O bramach garażowych

  • Posted on: 6 October 2022
  • By: addmean
Miejsce do parkowania jest niezwykle ważnym elementem każdego budynku. Dlatego warto jest zaplanować je już w czasie budowy, aby być pewnym, że będziemy mogli zamówić stosowną bramę w normalnych wymiarach.


W innym wypadku będziemy musieli wybrać drzwi na zamówienie, których koszta są wyraźnie wyższe. Jakie zatem bramy mamy do wyboru?

W pierwszej kolejności są to bramy skrzydłowe. To jeden z najpopularniejszych typów bram do zobaczenia na . Działają na takich samych regułach jak normalne drzwi. Najodpowiedniejsze są bramy dwuskrzydłowe, albowiem po otwarciu nie zajmują wiele miejsca. Najczęściej otwierane są ręcznie. Wykonuje się je z różnego rodzaju drewna, np. drewna sosnowego lub dębowego. Są bardzo proste w montażu i niedrogie, lecz zimą mogą sprawiać trudności, zwłaszcza, jeśli będzie dużo śniegu - trzeba go odgarnąć, zanim otworzymy bramę, albowiem inaczej nie będzie to możliwe.

Drugi wariant bramy to bramy uchylne czy inaczej płytowe. Zazwyczaj montuje się je w garażach zaprojektowanych na jeden samochód, ponieważ ciężko jest kupić takie drzwi o większej szerokości. Produkuje je niewiele zakładów, a do tego – są kosztowniejsze. Bramy uchylne są proste w montażu oraz w użytkowaniu. Należy je podnieść, wtedy drzwi chowają się pod sufitem. Podnoszenie nie wymaga wiele siły, albowiem pomagają specjalnie zamontowane sprężyny, wielostopniowe zawieszenie i szyny pozwalające na precyzyjne i bezgłośne przesuwanie się podnoszonego skrzydła. Inne bramy to bramy (kliknij tutaj bramy ogrodzenia warszawa) segmentowe, czyli sekcyjne. Są doskonałym rozwiązaniem w budynkach, w których nie ma dość miejsca na podjeździe albo auto wyjeżdża od razu na ulicę. Brama jest złożona z części, które podczas składania chowają się wewnątrz garażu – zależnie od rodzaju albo wzdłuż sufitu, albo wzdłuż ściany. Informacje czerpaliśmy z serwisu: .

Bramy rolowane z kolei działają wyłącznie na napęd elektryczny. Do ich założenia konieczni są zawodowcy. Bramy takie posiadają zabezpieczenia. Ich działanie jest takie same jak działanie rolety okiennej.
Jeśli więc potrzebne ci drzwi garażowe, Warszawa to odpowiednie miasto do zrobienia zakupów. Znajdziesz tutaj wiele sklepów mających wysokiej jakości towar. Przeanalizuj więc, jakie drzwi najbardziej spełniają twoje oczekiwania i kup wybrany produkt.